Świeże kolory, beton, przestrzeń. Mieszkanie w stylu nowoczesnym po kapitalnym remoncie

Salon
Autor: Marta Behling/Pion Poziom TAK SIĘ ZACZĘŁO Pomysł architektki, aby nad kanapą znalazła się lekka kompozycja z wypukłych sześciokątnych płytek odlanych z betonu, nadał ton całemu projektowi. Zarówno sam materiał, jak i zaakcentowane tu kolory (różowy, ciemnożółty, niebieski, ciemnoszary) rozeszły się stąd po całym mieszkaniu. GDZIE KUPIĆ: betonowe heksagony 3D – Morgan & Möller; sofa – MTI Furninova, fotel – Meble.Expert; koc, poduszka z pomponami – TK Maxx

Po remoncie mieszkanie stało się bez porównania piękniejsze i bardziej funkcjonalne. Ale to nie wszystko! W ślad za świeżymi kolorami do wnętrz wpłynęła także nowa energia. Domownicy czują jej przypływ na co dzień.

Lepiej się czujemy, lepiej się nam żyje – tak Joanna podsumowuje rezultaty kilkumiesięcznych działań o niezwykle szerokim zakresie. Zgodnie z życzeniem właścicieli, projekt Aleksandry Kurowskiej obejmował wymianę nawet drzwi wejściowych. Nowe, za sprawą betonowego wykończenia, stały się integralną częścią mieszkania. Pamiątką po wcześniejszym wystroju jest tylko elegancki parkiet, do którego nawiązują dębowe blaty i fronty mebli. A skoro o meblach mowa – wiele z nich ma minimalistyczną metalową konstrukcję (te powstały na zamówienie w firmie Borcas), inne – cienkie drewniane nóżki. Dzięki temu wnętrza zyskują oddech, a jednocześnie… we wszystkie zakamarki może wjechać robot sprzątający. Takie było jedno z kilku życzeń Joanny; drugie – to reorganizacja stref przechowywania, tak by jak najwięcej rzeczy mogło zniknąć z widoku. Poza tym Joanna i Grzegorz chętnie korzystali z rekomendacji projektantki. Takich jak ta, by mozaikę nad kanapą, fryz nad blatem w kuchni i liczne ręcznie formowane płaszczyzny betonu architektonicznego wykonała Anita Lachowska. Jej prace dodały wnętrzom wyjątkowości. Właściciele uwielbiają barwne wątki w mieszkaniu, czerpią z nich energię witalną.

Szerzej, wyżej, jaśniej
Aleksandra Kurowska ARCHITEKT WNĘTRZ aleksandrakurowska.com
Aleksandra Kurowska
Architekt wnętrz, aleksandrakurowska.com

Mieszkanie Joanny i Grzegorza jest dość niskie, do tego ma nieduże okna. Wiele uwagi poświęciłam więc optycznemu powiększeniu go. Stąd oczywiście jasna kolorystyka z konsekwentnymi akcentami barwnymi, które łączą wszystkie pomieszczenia w całość, a także umiar w doborze wyposażenia. Lampy mają dyskretne formy, meble ażurowe konstrukcje, a zabudowa kuchni czy łazienki – odstępy, które odejmują ich bryłom masywności. Podwieszany sufit w salonie biegnie wąskim pasem po obrysie pomieszczenia i zasłania karnisz, a heksagony nad kanapą, półki z książkami w sypialni czy szafki w małej łazience unoszą się do góry jak bąbelki. Dzięki temu ma się wrażenie, że stropy znajdują się wyżej niż w rzeczywistości.

Idealny do przedpokoju
Przedpokój

Autor: Marta Behling/Pion Poziom

NA MIARĘ Wyższa poprzeczka – z myślą o rodzicach, niższa – o Róży. Haczyki krążą między dwoma poziomami, mogą też zawisnąć na którymś z grzejników. Nigdy nie ma tu wielu ubrań, bo obok łazienki znajduje się szafa wnękowa. W jej najgłębszej części za wieszakami znalazło się miejsce na… ogromny zbiór klocków Lego.

Wieszak musi być i funkcjonalny, i estetyczny, a niekoniecznie dekoracyjny. Ozdobi wnętrze, wprowadzając ład.

1. Jest miejscem na okrycia w danym czasie. Warto więc, by towarzyszyła mu szafa, do której trafią te używane rzadziej. Uwaga, ze względu na higienę, odzieży wierzchniej nie należy przechowywać razem z bielizną i resztą ubrań.

2. Nie obędzie się bez sąsiedztwa szafki na buty. Do wyższej łatwiej sięgać, z kolei niska chętnie przyjmie funkcję ławeczki. Dzięki takiemu siedzisku obuwie zmienimy wygodniej i zdrowiej – bez nadwyrężania kręgosłupa.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021