Styl retro w kolorach: mieszkanie kobiety z pasją

2017-10-05 16:21 Redakcja

– Wzbogacam meble o kolory, wzory i faktury. Tajniki metamorfoz zdradzam na blogu i YouTubie – opowiada Paula z Łodzi, właścicielka kolorowego mieszkania w stylu retro. – Technik stylizowania mebli nauczyłam się sama, a swoją wiedzą z przyjemnością dzielę się podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów.

– Miałam wspaniałego dziadka, który wszystko potrafił zrobić – zbudować dom, naprawić piec… Uwielbiałam odwiedzać jego warsztat! Pasję tworzenia rozwinęli u mnie rodzice. Wychowani w siermiężnych czasach nauczyli mnie, jak zbudować teatrzyk z kartonu czy wykonać lalkę ze szczotki na kiju i kolorowych chusteczek – opowiada właścicielka mieszkania, Paula z Łodzi.

Malowanie i przerabianie

Gdy po maturze rozpoczęłam pracę jako pośredniczka nieruchomości, w moim życiu pojawiła się miłość do wnętrz i przerabiania mebli – nie sposób było przejść obojętnie obok tych wszystkich perełek i unikatów, które spotykałam i nadal spotykam w mieszkaniach klientów. Chciałam nadać im nowe życie i nowy kontekst. Niełatwej sztuki stylizacji uczyłam się sama metodą prób i błędów. Najtrudniejszym sprzętem, którym się zajmowałam, była stara wiejska szafa przykryta wieloma warstwami farby olejnej. Podczas godzin pracy zaprzyjaźniłam się z nią tak mocno, że nadałam jej imię – Halina. Dziś stoi w naszym pokoju gościnnym.

..  Jak odnowić starą szafę krok po kroku? >>>

Po latach praktyki mogę śmiało powiedzieć, że moją ulubioną techniką jest malowanie, także z wykorzystaniem szablonów, i tapetowanie mebli. Mogłabym to robić na okrągło! I całe szczęście, gdyż… zamiłowanie do przeróbek i wszelkich prac ręcznych okazało się zbawienne w trakcie niedawnego remontu mieszkania. Sami wykonaliśmy parapety, karnisze, lampy, odświeżyliśmy stare drzwi i przerobiliśmy wiele mebli. Zaoszczędziliśmy sporą kwotę, a przy okazji uzyskaliśmy ciekawszy efekt niż przy zastosowaniu gotowych rozwiązań.

Cenne doświadczenia – blog wnętrzarski

O wnętrzach i metamorfozach właścicielka pisze na swoim blogu. Prowadzi również kanał na YouTubie (można go znaleźć pod hasłem „refreszing”), na którym dzieli się wiedzą, motywuje, podpowiada, skąd brać meble i jak je przerabiać. Uwielbia tworzyć i być ciągle w ruchu, dlatego co chwila powstają filmy z warsztatów, poradniki, ruszy też serial o budowie domu.

Różne wcielenia retro: GALERIE ZDJĘĆ