Styl loft w małym mieszkaniu. Biele i szarości, cegła na ścianie i szklana ściana

2024-05-24 15:38

35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie. Wnętrza nawiązują stylu loft, są wyraziste, a dzięki zmianom w układzie funkcjonalnym, także przestronne. Strefy: kuchenna, wypoczynkowa i prywatna subtelnie się przenikają. Autorką projektu jest Emilia Rusińska z Decoroom.

Spis treści

  1. Jak optycznie powiększyć przestrzeń?
  2. Aneks kuchennny
  3. Imitacja cegły na ścianie
  4. Sypialnia z łazienką
  5. Płytki imitujące marmur do łazienki
  6. 35-metrowa kawalerka na wynajem. Zdjęcia
  7. 40-metrowe mieszkanie z zamkniętą kuchnią. Biele, szarości i jasne drewno

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Głównym zabiegiem, który pozwolił architektce otworzyć przestrzeń, było zastąpienie ściany dzielącej sypialnię i salon szerokimi, sięgającymi sufitu przeszklonymi drzwiami. Brak standardowego przejścia to jeden z kluczowych elementów, decydujących o ostatecznym kształcie tego wnętrza.

Malowane na czarno szprosy optycznie poszerzają i podwyższają mieszkanie, wpisując się w loftowy charakter aranżacji. Dodatkowo lekka szklana ścianka sprawia, że we wnętrzu pojawiło się więcej światła i przestrzeni  – w ten sposób mieszkanie wydaje się znacznie większe.

Brak podziałów obowiązuje także w strefie dziennej. Architekci zaakcentowali odrębność funkcjonalną poszczególnych części poprzez zróżnicowanie materiałów użytych do wykończenia podłóg oraz ścian, a także umiejętnie grając kolorystyką.

Aneks kuchennny

Niewielki narożny aneks kuchenny wyposażono w zabudowę sięgającą sufitu, co pozwoliło optymalnie wykorzystać przestrzeń. Jest też sporo miejsca do komfortowego przygotowywania posiłków.

Obok pełnowymiarowej płyty kuchennej, piekarnika oraz zmywarki w kuchni znalazło się miejsce na pralkę, którą ukryto w jednej z dolnych szafek.

Na tle białej lakierowanej na półmat zabudowy meblowej, wyraźnie wyróżnia się słupek, w którym umieszczono piekarnik. Jego ciemny kolor współgra z szarością ściany stojącej po przekątnej i „domyka” przestrzeń kuchenną, stanowiąc wizualną granicę między aneksem a częścią wypoczynkową.

Imitacja cegły na ścianie

Do wykończenia ścian za kanapą w salonie oraz za łóżkiem w sypialni architekci zastosowali okładzinę z cegły marki Milke. Aby nie przytłoczyć wnętrza, rudą cegłę zrównoważono odcieniami bieli i szarości oraz dość prostym umeblowaniem. W części wypoczynkowej króluje duża, wygodna aksamitna sofa.

Sypialnia z łazienką

Odważnym posunięciem było wyburzenie ściany między łazienką a sypialnią. Jak się okazało, takie niecodzienne rozwiązanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony potencjalnych lokatorów. Wyburzenie ściany nadało części prywatnej mieszkania zupełnie nowy kształt.

Płytki imitujące marmur do łazienki

Podłogę i ściany w łazience wyłożono matowymi  płytkami gresowymi Pietrasanta marki Tubądzin. Inspirowany marmurem wzór z szarym użyłkowaniem stanowi kontynuację kolorów i motywów, pojawiających się w innych częściach mieszkania.

Najbardziej odsłoniętym fragmentem łazienki jest umywalka z szafką i lustrem. Te elementy poprzez bezpośrednie sąsiedztwo z łóżkiem pełnią jednocześnie funkcję toaletki.

Po obu stronach umywalki dobudowano ścianki – za jedną znajdziemy prysznic, za drugą toaletę. Szklane drzwi, osadzone w stalowych profilach lakierowanych na czarno nawiązują do ścianki oddzielającej sypialnię i salon.

35-metrowa kawalerka na wynajem. Zdjęcia

40-metrowe mieszkanie z zamkniętą kuchnią. Biele, szarości i jasne drewno

Murator Remontuje: Szybka metamorfoza łazienki
Materiał sponsorowany