Styl glamour we wnętrzach: kicz i przesada czy nowoczesna elegancja?

2014-07-31 17:31

Styl glamour jest z pewnością dość kontrowersyjnym w urządzaniu wnętrz. Wnętrze glamour nie każdemu przypadnie do gustu, ale jest to z pewnością styl, w którym można puścić wodze fantazji i zaaranżować je w bardzo nietypowy sposób. Wnętrza inspiracje: podpowiedzi na szykowny styl glamour.

Spis treści

  1. Typowe cechy stylu glamour: inspiracje
  2. Wnętrza glamour

Styl glamour to przepych, blask i nawet odrobina kiczu, które nadają wnętrzom wielkomiejski, niestandardowy wystrój. Jednak przede wszystkim styl glamour to zabawa konwencją i puszczenie oczka w kierunku klasyki. Jak osiągnąć efekt glamour? W galerii: wnętrza inspiracje.

Typowe cechy stylu glamour: inspiracje

Styl glamour stara się nawiązywać do barokowego przepychu, jednak w nieco złagodzonej, uproszczonej i humorystycznej formie. Najbardziej typowe elementy stylu glamour we wnętrzach to kontrastowe zestawienia barw, intensywne kolory, stylizowane meble i dodatki oraz ciekawe, bogato zdobione, kryształowe lampy. Częstym zabiegiem wykorzystywanym w tym stylu jest niestandardowe łączenie ze sobą różnych elementów w aranżacji wnętrza. Na przykład dodanie lśniącego blatu z tworzywa sztucznego w wyrazistym kolorze do nóżek antycznego stolika to pomysł na wnętrza glamour. W stylu glamour królują także wszelkiego rodzaju złocenia, lustra w zrobionych ramach i pikowane obicia mebli oraz duże wzory na tapetach lub tkaninach. Styl glamour opiera się na połyskujących materiałach i dodatkach, zatem dobrym wyborem będą szklane, metalowe, plastikowe i ceramiczne akcesoria. Materiały z jakich będą one wykonane nie grają tak dużej roli, najważniejsze by były o wysokim połysku, z kryształkami lub o lustrzanej powierzchni. Styl glamour doskonale pasuje do wielkomiejskich wnętrz, podkreślając ich klimat. Jest to jednocześnie styl dość kobiecy, jednak aranżując przestrzeń w stonowanych, ciemnych kolorach i nie nadużywając dodatków także i mężczyźni poczują się w nim bardzo dobrze.

Wnętrza glamour

Jeśli nie mamy odwagi urządzić wnętrza całkowicie w stylu glamour, bądź członkowie rodziny czy współlokatorzy nie podzielają naszego gustu można złagodzić tak odważną aranżację na kilka sposobów. Przede wszystkim powinniśmy postawić na stonowane kolory ścian, na przykład szare lub białe. Biel jest często wykorzystywana w stylu glamour, najczęściej w zestawieniu z kontrastującą czernią lub innymi mocnymi kolorami. Meble i większość dodatków również powinniśmy utrzymać w neutralnych kolorach, stawiając na ich ciekawą formę. Można także do minimalistycznego zestawu mebli dodać jeden, bardzo wyrazisty element, na przykład stylizowany fotel w intensywnym kolorze. Nie należy jednak obawiać się stylu glamour, jest on bardzo odważny, ale jednocześnie efektowny i przytulny.