Salon z kuchnią: nowoczesne i niecodzienne pomysły oszczędzające cenną przestrzeń! INSPIRACJE!

2015-07-16 19:15 Monika Czerwińska-Konarska

Prezentujemy salon z kuchnią stanowiące kwintesencję stylu nowoczesnego. Aranżacja salonu jest jasna i przestronna. Biała kuchnia, mimo że tylko w formie aneksu, jest w pełni wyposażona w niezbędne sprzęty AGD. Jest w niej też mnóstwo miejsca do przechowywania. Niejako w opozycji do salonu, który dzięki minimalizacji regałów i półek zyskał miejsce na wygodną sofę i stół!

Salon z kuchnią stanowią przestrzeń dzienną 56 metrowego mieszkania w Krakowie. Zamieszkuje je młoda kobieta. Właścicielce i architektce wnętrz Anecie Kosibie, zależało na uzyskaniu efektu jak największej przestrzeni przy całkiem przeciętnym metrażu. Po dokonaniu kilku niezbędnych zdaniem architekt wnętrz zmian, powstała przestrzeń jasna i świetlista, nie tylko za sprawą dużych okien, ale poprzez doświetlenie miejsc położonych z dala od okien, światłem dziennym. Aranżacja salonu połączonego z kuchnią utrzymana jest w stylu nowoczesnym, nie ma tu żadnego niepotrzebnego elementu jednak salon z kuchnią są niezwykle kobiece i ciepłe.

Aranżacja salonu: dwustronna biblioteka zamiast ściany?

Mimo niewielkiej powierzchni jest przestronnie i jasno - duże okna były warunkiem koniecznym nowego mieszkania. Cechą wyjątkową dla tej aranżacji salonu, dzięki której zyskano cenną przestrzeń, jest świadoma rezygnacja z miejsca do przechowywania. Bo tego jest i tak dość w pojemnych szafach po obu stronach holu i w kuchni, połączonej z salonem. Stół na jednej nodze i ażurowe oparcia krzeseł wpisują się w konwencję „gospodarowania przestrzenią” – są lekkie i optycznie zajmują dużo mniej miejsca niż meble tradycyjne. Dzięki temu w salonie zmieściła się rozłożysta sofa, w "jedynie słusznym" kolorze – szarym. Chociaż, tak naprawdę, w aranżacji salonu znajdziemy mebel do przechowywania. Jest nim dwustronna biblioteka, która znalazła się w miejscu ściany pomiędzy salonem i sypialnią. A skoro znalazła się w miejscu ściany – nie zajmuje dodatkowego miejsca, to tak jakby jej nie było… Pomysł idealny do mieszkania singla lub pary.  Miękka sofa, puszysty dywan i zasłony z roletami nadają wnętrzu miękkości i sprawiają, że aranżacja salonu w stylu nowoczesnym, mimo bieli i szarości jest kobieca i ciepła.

Aranżacja kuchni: pojemna wyspa z niewielkim barkiem

Aranżacja białej kuchni to tak naprawdę wyspa z niewielkim, drewnianym barkiem i wysoka zabudowa mieszcząca w sobie piekarnik i mnóstwo miejsca do przechowywania. Taka aranżacja białej kuchni to opcja idealna dla jednej osoby. Białe fronty lakierowanych szafek, czarna farba tablicowa na ścianie i drewno na barku to zestaw bardzo modny w kuchniach w stylu nowoczesnym w wielkich miastach. Na uwagę zasługuje dwustronny system przechowywania w wyspie. Część jest dostępna od strony kuchennej, cześć od salonu. Idealne rozwiązanie do salonu połączonego z kuchnią. Drewniany barek pełni funkcję nie tylko dekoracyjną od strony salonu, ale również zasłania znajdujący się za nim zlew. Jedynym elementem zdradzającym zlew jest „prysznicowa” bateria wystająca poza barek.