Salon z kuchnią: jak urządzić? Kiedy kuchnia w salonie się sprawdzi

2013-03-18 14:24 Matylda Gruman

Salon z kuchnią to częsty zabieg wnętrzarski. Czy kuchnia w salonie jest wygodna? Na pewno dzięki wyburzeniu ścian i połączeniu salonu z kuchnią zyskamy większą przestrzeń dzienną. Salon z kuchnią: ZDJĘCIA i aranżacje.

Jeśli chcesz mieć salon z kuchnią, sprawdź jak go urządzić, by wnętrza były wygodne. Kuchnia i salonie muszą mieć zachowane swoje funkcje. Ddobrze, by kuchnia stanowiła część pokoju dziennego, jednocześnie odcinając się od niego. Radzimy, jak to osiągnąć i jak urządzić wygodnie salon z kuchnią. W galerii: salon z kuchnią ZDJĘCIA i pomysły na ładne wnętrza.

Salon z kuchnią: poradnik wnętrzarski

1. Salon z kuchnią musi być spójny i funkcjonalny, by dwa wnętrza współgrały ze sobą. Kuchnia może być umieszczona we wnęce. Dzięki temu nie „wchodzi” bezpośrednio do salonu. Zadbaj, by kuchnia łączy się z salonem kolorami i materiałami (wybierz np. podobne fronty mebli). Granicą między kuchnią i salonem może być półwysep (podwyższony w części salonowej), różne posadzki podłogowe (płyty gresowe w kuchni, drewniane deski w pokoju dziennym), a także obniżony sufit w strefie gotowania.

2. Jeśli kuchnia stanowi integralną część salonu, można optycznie ją oddzielić - wyspą, regałem, rzędem dolnych szafek, szklaną ścianką. Gdy nie możemy zastosować takich rozwiązań, bo brak na nie miejsca, salon z kuchnią może oddzielać stół jadalniany. Nisko zawieszone nad nim lampy urozmaicą przestrzeń.

3. Zastanawiając się jak urządzić salon z kuchnią, pamiętaj że wiele znaczy dobór kolorów. Chcąc zespolić część kuchenną z wypoczynkową, warto sięgnąć po tę samą lub zbliżoną paletę barw. Natomiast stosując kontrastową kolorystykę, wyróżnimy obie przestrzenie: salon i kuchnię. Zestawienie jasnych frontów kuchennych z jasnymi ścianami sprawia, że salon z kuchnią nabiera lekkości.