Romantyczne wnętrza: pochwała bieli i lekkości aranżacji

2014-07-25 15:26 Anna Rychlewicz

Romantyczne wnętrza bardzo często kojarzą nam się ze słodkimi kolorami i zdobnymi meblami. W rzeczywistości, urzekają one subtelnością i wyważeniem. Styl romantyczny wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat, kreując przy tym prawdziwą oazę spokoju. Prezentujemy przykładowe aranżacje w stylu romantycznym, które wprowadzą w zachwyt niejednego estetę!

Wbrew pozorom, styl romantyczny to nie różowe i przesłodzone wnętrza. Przestrzenie utrzymane w romantycznej stylistyce zachwycają kolorystycznym wyważeniem, stylowymi meblami oraz niepowtarzalnym klimatem. Ten, budowany jest najczęściej poprzez wykorzystanie pastelowych kolorów, lekkich i zwiewnych materiałów oraz jasnych, przecieranych mebli - absolutnego niezbędnika stylu romantycznego.

Meble w stylu romantycznym: lekkie, białe, przecierane

Meble, tak jak w każdym innym wnętrzu, również w romantycznych wnętrzach odgrywają jedną z kluczowych ról. Decydują o charakterze wnętrza, wysuwają się na plan pierwszy jego aranżacji, aż w końcu są wyjątkową ozdobą przestrzeni mieszkalnej. W stylu romantycznym postawmy zatem na lekkie, przecierane, białe meble, które będą wyznacznikiem aranżacji. Idealnie zaprezentują się delikatne modele na smukłych nóżkach. Pamiętajmy, że najwięcej uroku mogą mieć te, w które włożymy wkład własny. Jeśli dysponujemy starą komodą nie pasującą do zamysłu wnętrza, pomalujmy ją na biało i wzbogaćmy dekoracją wykonaną metodą decoupage'u. Dopełnieniem romantycznej stylistyki będą puzderka na kobiecie bibeloty, ramki na zdjęcia, czy lustra w złoconej ramie.

Wnętrza w stylu romantycznym: postaw na delikatność

Jednym z ważniejszych elementów decydujących o stylu romantycznym we wnętrzu są tkaniny. Muszą być one zwiewne, delikatne, subtelne, miękkie. Okna warto przysłonić zwiewną zasłoną, natomiast na łóżku świetnie zaprezentuje się miękki pled w jasnym kolorze. Całość dopełnijmy dekoracyjnymi, ale subtelnymi poduszkami. Pamiętajmy, że w przypadku kobiecych i lekkich przestrzeni, każdy nadmiar dekoracji wprowadzi do wnętrza niepotrzebny chaos. W kwestii kolorów we wnętrzu urządzonym w stylu romantycznym najlepiej zaprezentują się przestrzenie urządzone w jednej gamie. Wybierzmy zatem klika odcieni pastelowego różu czy błękitu i dowolnie żonglujmy nimi we wnętrzu. Niezaprzeczalnym hitem w romantycznych wnętrzach jest oczywiście czysta biel. Pamiętajmy, że białe wnętrza nie muszą być nudne, a dzięki wzbogaceniu ich romantycznymi akcentami nabiorą one niepowtarzalnego szyku i ponadczasowej elegancji.