Rok 2008: styl vintage! Wielki powrót lekkiej stylistyki lat '50 i '60!

2015-01-27 17:27 Monika Czerwińska-Konarska

Wnętrza mieszkań zaaranżowanych w stylu vintage są zazwyczaj wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Styl vintage to nic innego jak łączenie przeciwieństw. Starego z nowym. Kształtów aerodynamicznych z geometrycznymi. Wnętrza mieszkań w stylu vintage zawsze będą się różniły i właśnie to jest w nich najpiękniejsze. M  jak mieszkanie wpadło na trop stylu vinatge już w 2008 roku!

Styl vintage we wnętrzu mieszkania można osiągnąć dwojako.  Aranżując stare meble w nowoczesnych wnętrzach, bądź stylizując nowe rzeczy na te z przed kilkudziesięciu lat (co najmniej sprzed dwudziestu!). Najładniejsze wnętrza mieszkań powstają z połączenia oryginalnych, ale odnowionych mebli z lat '50 i '60 z meblami i dodatkami współczesnymi. Cechą charakterystyczną mebli z połowy XX wieku są nóżki - lekko ścięte lub ustawione skośnie względem mebla. Cennym detalem w stylu vintage są też lampy. Z dodatków nie zapominajmy także o adapterach z płytami winylowymi, a w kuchni o charakterystycznych zaokrąglonych ekspresach do kawy i lodówkach.

Styl vintage w warszawskiej kawalerce 30-latka

Właściwie wszystko już było. Ci którzy chcą by ich mieszkanie wyglądało oryginalnie nie chcą korzystać tylko z mebli nowoczesnych albo klasycznych. Wiedzą, że oryginalny efekt uzyskają tylko miksując je. Właściciel mieszkania w stylu vintage, pokazywanego w miesięczniku M jak mieszkamie, wykorzystał  własnoręcznie odnowione fotele „366” proj. Józefa Chierowskiego z lat '60 i połączył je ze skórzaną  sofą i stolikiem z popularnej szwedzkiej sieciówki. Charakteru wnętrzu dodają także kolorowe plakaty współczesnych artystów, które wyglądają jakby pochodziły z połowy ubiegłego wieku. Wszystko to jednak nie wyglądałoby tak fantastycznie gdyby nie zachowany ale odnowiony oryginalny parkiet ułożony w polską jodełkę, połączony z czarno – białą szachownicą w kuchni.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021