Przytulne wnętrza domu dla dużej rodziny: inspirująca aranżacja

2015-11-12 16:42

Dom to zaadaptowany budynek po szwalni. Właściciele stworzyli aranżację wnętrza domu pełną spokoju i światła. Żyją tu w zgodzie ze sobą i naturą. Dom urządzony jest w dwóch stylach - klasycznym i nowoczesnym, które się przenikają i uzupełniają.

Spis treści

  1. Więcej: ładne zdjęcia domów i mieszkań GALERIE
  2. Dom w szwalni: pomysł na wnętrza
  3. Aranżacja wnętrza domu
  4. Jak urządzić przytulny dom dla dużej rodzinny: poradnik pani domu

Wnętrza domu tchną spokojem i szczęściem życia rodzinnego. Wielką pasją pani domu zawsze było gotowanie, a niedawno postanowiła w ten sposób zarabiać. Otworzyła swój biznes, który stale się rozrasta - firmę cateringową, którą nazwała Loteryjki48.pl.

Więcej: ładne zdjęcia domów i mieszkań GALERIE

Prezentujemy dom urządzony z klasą, wygodny dla wszystkich domowników, klimatyczny i przytulny. Przytulny dom Anny i Tomasza przypomina trochę patchwork. Łączy dwie rodziny i… różne wątki stylistyczne w aranżacji wnętrz. Jednak dzięki naturalności, z którą właściciele zestawiają stare z nowym, odziedziczone z kupionym oraz rzeczy nawiązujące do stylu retro ze współczesnymi, całość aranżacji wnętrza domu jest harmonijna i pełna uroku. Domownicy zaś mogą czuć się swobodnie, bo każdy ma to, co lubi i to, co mu się najbardziej podoba.

Dom w szwalni: pomysł na wnętrza

Budynek z lat 60. XX wieku pierwotnie był dużym warsztatem z małym mieszkaniem. Pan domu kupił go w latach 90. i otworzył szwalnię. Z czasem interes przestał być opłacalny, więc powoli ograniczał część „roboczą”. Gdy postanowili zamieszkać tu razem, konieczna była modernizacja i zaadoptowanie budynku na wnętrza domu. Wnętrza nie miały charakteru industrialnego, który narzuciłby sposób wystroju, oboje więc uznali, że należy wykorzystać jego atuty podczas urządzania, m.in. dużą otwartą przestrzeń i mnogość okien, lecz zaaranżować ją tak, by powstało miejsce klimatyczne i przytulne, łączące gusty domowników. Wnętrza budynku szwalni zostały urządzone po domowemu, przytulnie, czyli tak, jak oboje lubią.

Aranżacja wnętrza domu

Pomysł na przytulne wnętrze domu pojawił się szybko - opowiada gospodyni. - Oboje lubimy stare meble, oboje też mieliśmy wiele rzeczy z poprzedniego życia, których nie chcieliśmy się pozbywać. Połączyliśmy więc wspólną teraźniejszość z przeszłością, a w aranżacji wnętrza domu symbolizują to rzeczy nowe i stare, robione specjalnie dla nas, kupione na pchlim targu i te wniesione „w posagu”. Dzięki temu wnętrze domu jest harmonijne i autentyczne. Dom urządzony konsekwentnie w jednym stylu wydawałby mi się nienaturalny. Czas zmienia nasze upodobania i potrzeby. Nowe rzeczy, które się pojawiają wokół nas, są więc jak słoje drzewa – pokazują, że dom żyje i swobodnie się rozrasta - opowiada pani domu.

Jak urządzić przytulny dom dla dużej rodzinny: poradnik pani domu

Podczas urządzania wnętrza domu nie liczy się metraż, lecz duch miejsca. Oczywiście, im dom większy, tym wygodniej, ale według mnie najważniejsz jest duży stół – by wszyscy wspólnie mogli zjeść choć jeden posiłek w ciągu dnia. Może być składany, można dwa stoły zestawić albo duży blat (np. schowany za szafą itp.) kłaść na mniejszym. Jeśli nie ma miejsca na narożnik czy dwie sofy, pomyśl o pufach czy ładnie obszytych grubych gąbkach. Takie „kombinowane” meble przydadzą się też, gdy dorosłe dzieci będą nas czasem odwiedzać. Zadbaj, by aranżacja wnętrza domu wyrażała preferencje mieszkańców. To mogą być drobiazgi, lecz niech bliscy czują, że liczysz się z ich gustem. Miłym akcentem będzie galeria rodzinnych zdjęć. Ulubiony fotel czy filiżankę dziecka pozostaw, nawet jeśli dawno wyprowadziło się na swoje. Odwiedzając cię, poczuje się jak w domu. Mając małe dzieci czy zwierzęta, zrezygnuj z dywanów, a kanapy i fotele osłoń pokrowcami. Wtedy maluchy i pupile będą czuć się swobodnie, a sprzątanie domu stanie się prostsze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE