Przytulna ARANŻACJA WNĘTRZ w stylu angielskim. Ciepłe wnętrza na jesień ZDJĘCIA

2013-09-26 11:44

Aranżacja wnętrz w stylu angielskim gromadzi mnóstwo bibielotów i dodatków, które tworzą ciepły i elegancki wystrój. Kwiaty, kraty w ciepłych kolorach i pastele nadają angielskiej aranżacji wnętrz romantyczności, ale tworzą też domowa atmosferę.

Angielski styl we wnętrzach jest zdecydowanie jednym z najbardziej rodzinnych i przytulnych. Może dlatego, że taka aranżacja wnętrz to mieszanka stylów i tradycji.

Aranżacja wnętrz: pastelowa przytulność

W angielskich wnętrzach dominuje biel ozdobiona pastelowymi dodatkami. W salonie witają nas raczej ciężkie meble, obite miękkimi tkaninami. Miłą atmosferę w aranżacji wnętrz tworzą głębokie kanapy, wyściełane poduszkami. W dekoracjach, na obiciach zasłon i dywanach królują róże, często skomponowane z subtelną kratką. Dla angielskiego domu charakterystyczne są motywy kwiatowe, więc kanapy i fotele obijamy kwiecistą tkaniną, wybieramy tapety, na których wiją się girlandy róż, a w misach i wazonach układamy żywe lub suszony bukiety. Różnorodność jest jednak dobrze zestawiona, dlatego angielska aranżacja wnętrz nie przytłacza.

Arnżacja wnętrz pełna dodatków

Niezwykle ważne w aranżacji wnętrza w stylu angielskim są bibeloty. Nie powinna więc nas dziwić mnogość ramek ze zdjęciami na obowiązkowym w salonie kominku. Poduszko na kanapie, aby było miękko i dekoracyjne, to także oblig. A w serwantce lub kredensie niech nas nie zdziwi dumnie wystawiona porcelana, gdyż od czasu gdy Josiah Wedgwood wynalazł delikatny fajans,  eksponowanie naczyń stało się dla Anglików ulubionym sposobem dekorowania wnętrz.