Prywatna biosfera - kwiaty w domu

2018-01-31 11:42 Olga Strużyna
Roślinny kącik w domu
Autor: materiały prasowe www.urbanjunglebloggers.com Zaaranżuj swój roślinny kącik niedaleko okna na kwietniku, który możesz zastąpić także konsolą albo barkiem. Wybierz kwiaty z szarym, ciemnoczerwonym lub fioletowym listowiem. Będą dobrze wyglądały w ceramicznych, ręcznie robionych donicach. Na zdjęciu: szczawik trójkątny, reo meksykański, trzykrotka i monstera. 

Dzisiaj każdy może się zmienić w szalonego botanika. Z pomocą aplikacji na telefon nawet oporne jednostki zajmą się uprawą roślin. Do wyboru klasyka w doniczce, zielone kule otoczone mchem i ogródki w szkle.

Miłość do roślin ma różne oblicza. Dla jednych to przejściowa fascynacja, dla innych codzienna potrzeba. Zanieczyszczone powietrze, coraz więcej godzin spędzonych w pomieszczeniach powodują, że uprawa kwiatów staje się coraz bardziej popularna. Nowoczesne technologie pomagają pielęgnować domową florę i aranżować ją w przestrzeni. Opracowano nawet czujnik „Flower Power” marki Parrot, który instaluje się w ziemi. Mierzy najważniejsze dla zdrowia rośliny wskaźniki i wysyła powiadomienia prosto na telefon.

Więcej o nowoczesnych narzędziach dla domowego ogrodnika przeczytasz w lutowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>