Projekty wnętrz. Jak urządzić poddasze

2010-07-30 2:00

Poddasze nie musi stanowić problemu w aranżacji wnętrz. Pokoje na poddaszu są ciekawym wyzwaniem, okazją do realizacji zupełnie nowych pomysłów na projekty wnętrz. Architekt podpowiada jak urządzić pokój ze skosami.

Pokój na poddaszu
Autor: Tomasz Wieczorek

Nawet w pokoju na poddaszu nie powinniśmy nieustannie się schylać. Poddasze musi być komfortowe, tak żeby chciało się do niego wracać, więc wszystkie niewygody trzeba wyeliminować. W dużym pokoju na poddaszu zaprojektowałem system obszernych modułowych szafek, wypełnionych półkami. Takie meble dobrze zagospodarowują przestrzeń pomiędzy podłogą a skosem dachu. Pomysł polega na tym, że szafki nie są przytwierdzone do żadnej powierzchni, tylko są mobilne. Funkcjonują jako niezależne „wagoniki” na kółkach. Gdy użytkownik chce skorzystać z półek, wysuwa po prostu jeden z „wagoników” na środek pokoju - bez schylania się, pozostając cały czas w pozycji wyprostowanej. Za dodatkowy atut można uznać, że miejsce korzystania z szafek zyskuje bardzo dobre oświetlenie dzięki umieszczonym tuż powyżej oknom połaciowym. Póki nie toną w cieniu, który normalnie zawsze zalega w tych charakterystycznych kątach tworzących się przy podłodze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE