Projekt wnętrz mieszkania: tam, gdzie króluje geometria

2014-11-02 23:12

Projekt wnętrz mieszkania, w którym króluje geometria mebli oraz przestrzeni urzeka ładem i spójnością. Nasycone kolory zgrabnie łagodzi płyta OSB, która pojawia się w każdym wnętrzu mieszkania, decydując jednocześnie o spójności aranżacji. Wnętrze mieszkania nie szczędzi nam jednak aranżacyjnych zaskoczeń - w dość nietypowy sposób zostało zaprojektowane łóżko w pokoju dla dziecka. Prezentujemy projekt wnętrz według studia Vostok Design, który z pewnością nie wieje nudą.

Projekt wnętrz zakłada zaaranżowanie mieszkania dla młodej rodziny z dzieckiem. Projektanci ze studia Vostok Design poszukiwali aranżacyjnych inspiracji w serialu „Gra o tron", który jest ulubionym programem właścicieli. W spokojnym, na pozór, wnętrzu królują nasycone kolory, których intensywność idealnie została przełamana płytą OSB. Właśnie ta, jest elementem, który aranżacyjnie spaja kolejne wnętrza mieszkania, jednocześnie nadając im niepowtarzalnego charakteru.

Pokój dzienny: dwa kolory dopełnione płytą OSB

Na część dzienną mieszkania składa się pokój dzienny, który został zaprojektowany jako wnętrze otwarte na jadalnię. W niewielkim ukryciu, za ścianką ażurową, projektanci zdecydowali się na zaplanowania kuchni. Takie rozwiązania nadaje wnętrzu dodatkowej reprezentatywności i sprawia, że strefa robocza pozostaje niewidoczna z perspektywy salonu. Na plan pierwszy projektu salonu wysuwa się kanapa w kolorze żółtym, a niepowtarzalnego charakteru przestrzeno dodają ścienne grafiki ścienne grafiki w klimacie science-fiction oraz geometryczne półki na książki w kolorze turkusowym. Barwa ta jest kolejnym elementem, który konsekwentnie powtarza się w kolejnych wnętrzach mieszkania. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zlokalizowano niewielką jadalnię. Została ona zaakcentowana za pomocą białego stołu, który dopełniono krzesłami w kolorze żółtym. Te, współgrając z wygodną kanapą tworzą spójną całość.

Pokój dla dziecka: nieszablonowa aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacyjnym zaskoczeniem w projekcie wnętrz jest bez wątpienia projekt łóżka w pokoju dla dziecka. Zamiast standardowego łóżka zaprojektowano tutaj efektowny domek z płyty OSB. Całość meblowej zabudowy została wykonana z tego samego materiału, co może wydawać się nieco chłodnym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dziecięcego. Ogólny wyraz projektu wnętrza został jednak wizualnie ocieplony za pomocą turkusowych elementów. Lekkości wnętrzu dodaje jasna drewniana podłoga oraz zwiewne firany w oknie. Świetnym pomysłem w aranżacji pokoju dla dziecka wydaje się także wygospodarowanie na ścianie miejsca, które pomalowane farbą tablicową zapewnia idealne miejsce do plastycznych popisów.

Projekt wnętrz: spójność przede wszystkim

Ostatnim dowodem na wyjątkowo spójną aranżację wnętrz mieszkania jest projekt sypialni. We wnętrzu pokoju nocnego, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, dominuje płyta OSB dopełniona elementami w kolorze turkusowym. Dodatkowym kolorystycznym ożywieniem projektu wnętrza jest nieco modernistyczny fotel w kolorze żółtym. Także w tym wnętrzu nie zrezygnowano z geometrycznej zabudowy półkowej, która nadaje wnętrzu charakteru. Pomysłowym rozwiązaniem wydaje się także przeniesienie geometrycznych form na dekorację ściany i pomalowanie jej w różnokolorowe trójkąty.

Kontakt z pracownią:

Vostok Design Wojciech Gawinowski
http://vstk.eu/
Syrokomli 7/2
30-102 Kraków

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022