Projekt wnętrz mieszkania: tam, gdzie króluje geometria

2014-11-02 23:12

Projekt wnętrz mieszkania, w którym króluje geometria mebli oraz przestrzeni urzeka ładem i spójnością. Nasycone kolory zgrabnie łagodzi płyta OSB, która pojawia się w każdym wnętrzu mieszkania, decydując jednocześnie o spójności aranżacji. Wnętrze mieszkania nie szczędzi nam jednak aranżacyjnych zaskoczeń - w dość nietypowy sposób zostało zaprojektowane łóżko w pokoju dla dziecka. Prezentujemy projekt wnętrz według studia Vostok Design, który z pewnością nie wieje nudą.

Spis treści

  1. Pokój dzienny: dwa kolory dopełnione płytą OSB
  2. Pokój dla dziecka: nieszablonowa aranżacja pokoju dziecięcego
  3. Projekt wnętrz: spójność przede wszystkim

Projekt wnętrz zakłada zaaranżowanie mieszkania dla młodej rodziny z dzieckiem. Projektanci ze studia Vostok Design poszukiwali aranżacyjnych inspiracji w serialu „Gra o tron", który jest ulubionym programem właścicieli. W spokojnym, na pozór, wnętrzu królują nasycone kolory, których intensywność idealnie została przełamana płytą OSB. Właśnie ta, jest elementem, który aranżacyjnie spaja kolejne wnętrza mieszkania, jednocześnie nadając im niepowtarzalnego charakteru.

Pokój dzienny: dwa kolory dopełnione płytą OSB

Na część dzienną mieszkania składa się pokój dzienny, który został zaprojektowany jako wnętrze otwarte na jadalnię. W niewielkim ukryciu, za ścianką ażurową, projektanci zdecydowali się na zaplanowania kuchni. Takie rozwiązania nadaje wnętrzu dodatkowej reprezentatywności i sprawia, że strefa robocza pozostaje niewidoczna z perspektywy salonu. Na plan pierwszy projektu salonu wysuwa się kanapa w kolorze żółtym, a niepowtarzalnego charakteru przestrzeno dodają ścienne grafiki ścienne grafiki w klimacie science-fiction oraz geometryczne półki na książki w kolorze turkusowym. Barwa ta jest kolejnym elementem, który konsekwentnie powtarza się w kolejnych wnętrzach mieszkania. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni zlokalizowano niewielką jadalnię. Została ona zaakcentowana za pomocą białego stołu, który dopełniono krzesłami w kolorze żółtym. Te, współgrając z wygodną kanapą tworzą spójną całość.

Pokój dla dziecka: nieszablonowa aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacyjnym zaskoczeniem w projekcie wnętrz jest bez wątpienia projekt łóżka w pokoju dla dziecka. Zamiast standardowego łóżka zaprojektowano tutaj efektowny domek z płyty OSB. Całość meblowej zabudowy została wykonana z tego samego materiału, co może wydawać się nieco chłodnym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dziecięcego. Ogólny wyraz projektu wnętrza został jednak wizualnie ocieplony za pomocą turkusowych elementów. Lekkości wnętrzu dodaje jasna drewniana podłoga oraz zwiewne firany w oknie. Świetnym pomysłem w aranżacji pokoju dla dziecka wydaje się także wygospodarowanie na ścianie miejsca, które pomalowane farbą tablicową zapewnia idealne miejsce do plastycznych popisów.

Projekt wnętrz: spójność przede wszystkim

Ostatnim dowodem na wyjątkowo spójną aranżację wnętrz mieszkania jest projekt sypialni. We wnętrzu pokoju nocnego, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, dominuje płyta OSB dopełniona elementami w kolorze turkusowym. Dodatkowym kolorystycznym ożywieniem projektu wnętrza jest nieco modernistyczny fotel w kolorze żółtym. Także w tym wnętrzu nie zrezygnowano z geometrycznej zabudowy półkowej, która nadaje wnętrzu charakteru. Pomysłowym rozwiązaniem wydaje się także przeniesienie geometrycznych form na dekorację ściany i pomalowanie jej w różnokolorowe trójkąty.

Kontakt z pracownią:

Vostok Design Wojciech Gawinowskihttp://vstk.eu/Syrokomli 7/2 30-102 Kraków

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE