Projekt wnętrz: inspiracje i realizacje łączące różne style. Ciekawe zdjęcia!

2014-10-29 13:06 Monika Czerwińska-Konarska

Ciekawy projekt wnętrz powinien zaskakiwać. Może to być połączenie stylu vintage  ze stylem nowoczesnym. Wyjątkowe tkaniny dekoracyjne w surowym wnętrzu też na pewno zaskoczą. I o to właśnie chodzi  w oryginalnych i wyjątkowych projektach wnętrz. Zobaczcie zdjęcia inspirujące i z prawdziwych wnętrz, które zaskakują oryginalnym  i odważnym pomysłem!

Projekt wnętrz, który wyróżnia się spośród innych to taki, który nasuwa pytanie: dlaczego ja tego nie wymyśliłem? W kreatywnym podejściu do projektowania wnętrz chodzi o to by było i ładnie i zaskakująco. Tak jak w modzie. Dlatego umieszczenie eleganckich tkanin dekoracyjnych w surowych wnętrzach zawsze będzie zaskakujące. To samo dotyczy mebli w stylu vintage umieszczonych albo we wnętrzach klasycznych, ozdobionych sztukateriami albo w stylu nowoczesnym.

Projekt wnętrz: szukajmy odważnych inspiracji

Jeśli chcemy zaaranżować nasze wnętrze w sposób nietuzinkowy, szukajmy odważnych inspiracji, czasem nawet przesadzonych. Wtedy nawet część pomysłu przeniesiona do rzeczywistości będzie wyjątkowa i zaskakująca. Nie bójmy się łączyć tego co z pozoru do siebie nie pasuje.  Gładka, lśniąca tkanina dekoracyjna jako zasłona umieszczona na tle idealnie gładkiej ściany będzie zupełnie zwyczajna. Ale ta sama gładka tkanina dekoracyjna umieszczona na tle ściany z nieotynkowanej cegły, lub na tle ściany, na której widać kilka warstw innych farb, będzie wyglądała zjawiskowo i zaskakująco. Dopiero wtedy będziemy mogli doceniać jej wyjątkową jakość i urodę. To samo dotyczy miękkich sof i foteli umieszczonych na starym, nielakierowanym  parkiecie przemysłowym, cegle lub kamieniu. Jeszcze innym przykładem zaskakujących połączeń są nowoczesne, gładkie oprawy oświetleniowe umieszczone na ścianach, którym wiele brakuje do ideału. Łatwo o taką realizację w prawdziwych loftach, które są coraz częściej dostępne  w wielkich miastach.

Projekt wnętrz: wyjątkowe realizacje łączące w sobie różne style

Przyglądajmy się uważnie ciekawym realizacjom projektów wnętrz łączącym w sobie różne style. Może się to przejawiać w połączeniu  minimalistycznych mebli z idealnie gładkiego, jasnego drewna wstawionych do pokoju dziennego, w którym główna ściana jest z nieotynkowanej czerwonej cegły. Albo tapicerowane miękką tkaniną łóżko zaskakująco wygląda na tle betonowej lub ceglanej ściany. Jeśli jesteśmy szczęśliwym właścicielem mieszkania w starej kamienicy, z pięknymi, oryginalnymi sztukateriami i posadzkami nie wstawiajmy tam równie stylowych mebli. Będzie poprawnie ale zwyczajnie i monotonnie. Wstawmy tam raczej meble i dodatki dekoracyjne w stylu vintage lub w stylu nowoczesnym, a efekt będzie naprawdę zaskakujący. Nowoczesne meble wyeksponują stylowe elementy architektoniczne, które odwdzięczą się tym samym meblom.