Projekt wnętrz domu dla rodziny. Nowoczesność i wygoda!

2017-06-10 15:06

Celem tego projektu wnętrz mieszkania było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni dla rodziny z dwójką dzieci. Powstała nowoczesna, otwarta przestrzeń dzienna z dużą kuchnią, jadalnią i salonem oraz część prywatna z sypialniami. Ciekawym elementem aranżacji jest dobór i rozmieszczenie oświetlenia – właśnie światło stało się kropką nad „i” projektu wnętrz.

Zamierzeniem projektu było stworzenie wnętrza funkcjonalnego i wygodnego, a zarazem nowoczesnego. Autorką jest Monika Grojec z pracowni KWADRAT DESIGN STUDIO.  Integralną część przestrzeni mieszkania stanowi ergonomiczna kuchnia, która była priorytetem projektowym dla właścicielki, będącej entuzjastką kuchni Fusion, zdrowego stylu życia i dobrego designu. Męska część domowników nacisk kładła zaś na wygodę strefy wypoczynku, w której miłośnicy kina i piłki nożnej korzystać mogą z wysuwanego projektora. Projektantka starała się sprostać nadrzędnym potrzebom domowników tak, aby wnętrze spełniało zarówno praktyczną, jak i estetyczną rolę.

Salon – wygodna przestrzeń do spędzania wolnego czasu

Proste bryły wykorzystane w projekcie nadają całości uniwersalnego wymiaru i nietuzinkowego charakteru. Naturalne drewno w połączeniu ze szlachetną bielą i kolorami ziemi sprawia, że wnętrze stało się ciepłym azylem chętnie odwiedzanym przez przyjaciół domu. Oszczędne formy mebli sprzyjają wyciszeniu i wypoczynkowi. Również ilość mebli i dodatków została w tym projekcie ograniczona do minimum. W salonie znajduje się duża, narożna sofa, stolik kawowy i szafka pod telewizorem – to naprawdę całe wyposażenie salonu.  Jedyną niecodzienną ozdobą salonu jest dekoracyjny panel 3D, wielkości ściany, umieszczony za sofą. Całość jest tak przemyślana, że każdy ma tu miejsce dla siebie, może odpoczywać, bawić się albo oglądać ulubione programy.

Jadalnia – miedzy kuchnią i salonem

Jadalnia usytuowana jest pomiędzy kuchnią i salonem, czyli idealnie. Znalazł się więc tu jedynie stół z krzesłami –szafki kuchenne pomieszczą tez zastawę stołową, obrusy itp. Pomysłem, na który warto zwrócić w aranżacji jadalni, uwagę są trzy rodzaje oświetlenia. Modne lampy sufitowe, projektu Toma Dixona - oświetlają blat stołu podczas posiłku, małe, czarne spoty sufitowe w strefach komunikacyjnych oraz nastrojowe, delikatne światło LED zamontowane w  podwieszanym nad stołem sufitem z płyty kartonowo - gipsowej. Każde ma swoje konkretne zadanie, może być wykorzystywane osobno lub w połączeniu z innym.

Czytaj też: Salon z jadalnią: styl skandynawski i retro w ciepłym duecie

Jadalnia w domu dla rodziny
Autor: KWADRAT DESIGN STUDIO

Biała kuchnia, czyli optymalne wykorzystanie przestrzeni

Właścicielka  kuchni, jako pasjonatka kuchni Fusion potrzebuje dużo miejsca i porządku podczas przygotowywania skomplikowanych potraw. Biała kuchnia – prosta, wręcz minimalistyczna w formie, spełnia wszystkie oczekiwania wymagającej właścicielki domu. Zabudowa została zaprojektowana tak by wykorzystać optymalnie dostępne miejsce. Szafki górne – fornirowane – zostały zawieszone na wysokości umożliwiającej wygodne korzystanie z nich na co dzień. Białe, powieszone wyżej są głębsze i służą do przechowywania zastawy i akcesoriów kuchennych używanych rzadziej. Czarne blaty z granitu dodają elegancji i nawiązują do czarnych frontów lodówki side – by - side.  Na garnicy kuchni i jadalni architektka zaproponowała wygodny barek – można przy nim wypić poranną kawę, zjeść szybkie śniadanie lub towarzyszyć osobie przygotowującej posiłek.

Biała kuchnia w domu dla rodziny
Autor: KWADRAT DESIGN STUDIO

Pokoje dziecięce: dla dziewczynki i dla chłopca

Pokoje dzieci zaprojektowane zostały zgodnie z zainteresowaniami małych użytkowników. Pokój uroczej Alicji to świat będący ucieleśnieniem marzeń niemal każdej małej dziewczynki. Pastelowe róże przeplatają się tu z miękkością pieczołowicie dobranych tkanin i dodatków, stanowiąc spójną całość. Pokój Maćka utrzymany został zaś w kolorach ciemnoniebieskim i czerwonym, ujawniając zainteresowania rajdami samochodowymi i klockami Lego, które dzięki oryginalnym oprawom zagościły na suficie.

Czytaj też: Pokój dla rodzeństwa z inspirującą tapetą na ścianie