Projekt domu: beton, corian i woda. To trzeba zobaczyć!

2017-06-07 10:51

Beton house, czyli betonowy dom, małżeństwo architektów stworzyło z myślą, by czuć się w nim stale jak na wymarzonym urlopie. Kontrast chropowatych, industrialnych powierzchni z gładkimi i połyskliwymi stał się znakiem rozpoznawczym architektów i motywem przewodnim projektu domu.

Podstawą projektu domu jest oszczędność form, materiałów i kolorów. Szarości i beże idealnie korespondują z minimalistyczną bryłą domu. Surowe betonowe ściany kontrastują z błyszczącą podłogą z żywicy. Otwarcie domu na ogród – wnętrze przenika się z tym co jest na zewnątrz, sprawia, że dom jest harmonijny. Autorami projektu są architekci Hanna i Seweryn Nogalscy z pracowni Beton House – jednocześnie właściciele domu. Mąż odpowiada za bryłę budynku, żona za wnętrza. Dom w całości został zbudowany z betonu - materiału, który zdaniem właścicieli - stwarza niesamowite możliwości konstrukcyjne, pozwala dużym powierzchniom nabrać finezji i lekkości, ale praca z nim wymaga perfekcji, ponieważ nie daje drugiej szansy.

Projekt domu: parter połączony z ogrodem

Duże przeszklenia - rozsuwające się tafle okien umożliwiają nieprzerwany kontakt z przyrodą i widok na wodę, tak zwany „refleksor”. Jest to płytki zbiornik wody, który odbija promienie świetlne do wnętrza domu. Tańcząc na suficie, tworzą niezwykły klimat wewnątrz. Zimą „refleksor”, ku uciesze córek właścicieli, zamienia się w lodowisko. Latem cała rodzina relaksuje się w nim na dmuchanych flamingach i jednorożcach. Takie usytuowanie domu pozwala w pełni wykorzystać południową stronę działki. Otwarta przestrzeń salonu kuchnią została wyposażona meblami zaprojektowanymi przez właścicieli domu. Stolik kawowy, wykonany z corianu i lakierowanego aluminium daje swobodę aranżacji wnętrza – zależnie od potrzeb i nastroju. Podobnie, według projektu właścicieli, powstała zabudowa kuchenna – z połączenia corianu i laminowanej płyty meblowej. Wyspa kuchenna pełni też rolę baru, a designerskie hokery łączą w sobie geometryczną konstrukcję z koronkową delikatnością.  Z corianu połączonego z betonem są także schody prowadzące na piętro. Szorstkie powierzchnie przełamują efekt gładkiej sterylności. Biały regał na książki – tuż obok schodów to również projekt właścicieli domu. Kropką nad „i” wyposażenia parteru domu jest stół – wygląda jak kartka papieru, a ma służyć dużej rodzinie. Wytrzymały corian umożliwia projektowanie mebli o wyjątkowo cienkich przekrojach, nie przytłaczających, dających wrażenie lekkości.

Czytaj też: Biała kuchnia z wyspą. Nowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego

Designerskie detale w prywatnej części domu
Autor: Paweł Ulatowski

Sypialnia z łazienką: w aneksie prywatnym domu

Sypialnia właścicieli domu została umieszczona w prywatnym aneksie. Połączona jest z prywatną łazienką i garderobą z toaletką. Wszechobecną  biel przełamuje łóżko pokryte antracytowym aksamitem. Łazienka rodziców, zgodnie z nazwą, przeznaczona jest wyłącznie dla nich. Wyposażona jest w wygodną, dwuosobową wannę, deszczownicę z funkcją koloroterapii oraz umywalkę – oczywiście z białego corianu. Ściany pokryte zostały tapetą z grafikami autorstwa architekta. Przeszklona czytelnia – bezpośrednio przy tarasie – jest jednocześnie pokojem gościnnym.

Czytaj też: Nowoczesny dom dla rodziny. Drewno i beton w roli głównej

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021