Pasja i abstrakcja - dom artystyczny w Warszawie

2019-08-23 8:52
Salon z widokiem na ogród
Autor: Marcin Czechowicz SCENOGRAFIA DLA ŻYCIA Trzypoziomowy dom ma powierzchnię 180 m2. Okna salonu wychodzą na ogród – to wąski pas za domem zapewniający poczucie prywatności. Dużo tu roślin i drzew owocowych dających cień odpoczywającym na huśtawce czy hamaku. W salonie za to Magda potrzebuje jasnego oświetlenia, dlatego nad długim na 2,4 m stołem (przy nim przywiezione ze Szwajcarii krzesła vintage) zawiesiła polakierowaną na biało kratownicę ze stalowych prętów, a na niej lampy, które można dowolnie przewieszać, zmieniać ich wysokość i natężenie światła

Swój dom na Zaciszu Magda Niezgoda zaprojektowała odważnie i z przymrużeniem oka. Ściany prócz namalowanych kopii obrazów Fridy Kahlo ozdobiła torbą na zakupy przywiezioną z Barcelony, płytką gresową ze sklepu budowlanego czy hinduskim ołtarzykiem.

Wnętrze jest dla mnie jak czyste płótno, które z czasem zapełniam radosną twórczością – mówi Magda Niezgoda, artystka, która tym razem zaaranżowała dom dla własnej rodziny. Samą siebie uważa za „człowieka pisma obrazkowego”. Myśli obrazami, pochłania świat wzrokiem. Inspirację potrafi znaleźć zarówno podczas Biennale Sztuki w Wenecji, jak i przyglądając się sztuce ulicy, instalacjom czy śledząc modę. Od lat prowadzi z Kamdi Sosnowską pracownię Mini Mondo. To miejsce na Pradze wypełnione niesamowitą energią. 

Więcej o tym, jak Magda Niezgoda urzadziła swój dom, przeczytasz we wrześniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>