Nowoczesny salon z kuchnią: rodzinny apartament

2016-10-12 12:44

Nowoczesny salon z kuchnią został urządzony z myślą o jego kreatywnej właścicielce. Wnętrze miało zapewnić artystce swobodną przestrzeń, a białe ściany w mieszkaniu służyć jako tło dla jej obrazów. Projektantom z pracowni Svoya studio udało się dostosować apartament do potrzeb wszystkich domowników, dzięki czemu wnętrze sprzyja rodzinnej atmosferze.

Spis treści

  1. Nowoczesny salon: śmiałe zestawienia materiałów
  2. Nowoczesny salon: nowe oblicze cegły na ścianie
  3. Galerie zdjęć: obejrzyj aranżacje apartamentów w podobnym stylu

Nowoczesny apartament znajduje się na Ukrainie, nad rzeką Dniepr. Architekci z pracowni Svoya studio, z którymi współpracę podjęli właściciele mieszkania, mieli opracować projekt apartamentu o powierzchni 100 m². W aranżacji nowoczesnego wnętrza postawili na "open space" czyli otwartą przestrzeń bez zbędnych podziałów. Salon z kuchnią i jadalnią tworzą część dzienną. Poszczególne strefy w apartamencie wydzielone zostały jedynie za pomocą mebli.

Nowoczesny salon: śmiałe zestawienia materiałów

Mieszkanie należy do artystki Anny-Marii Shmorgoner, dla której niezwykle ważne było, by przestrzeń apartamentu odzwierciedlała jej osobowość i styl. Wnętrze składa się z przestronnego, otwartego salonu, jadalni i kuchni, a także dwóch sypialni z łazienkami. Projekt aranżacji apartamentu zakładał połączenie naturalnych materiałów wykończeniowych z białym kolorem ścian, które służą właścicielce do eksponowania obrazów. Drewno uzupełnia i ociepla minimalistyczny wystrój otwartej kuchni, w której dominują białe fronty zabudowy oraz stal nierdzewna w postaci sprzętów AGD. Biała wyspa kuchenna umiejscowiona na środku strefy dzienniej została przedłużona o fragment drewnianego blatu, przy którym można usiąść na żółtych hokerach. Obok w części jadalnianej stanął duży, drewniany stół z drewniamymi, białymi krzesłami i wygodną, długą ławą. Wnętrze apartamentu jest dobrze doświetlone dzięki obecności dużych okien na całej długości ściany, dlatego architekci mogli sobie pozwolić na sporą dawkę drewna w wystroju wnętrza. Jego obecność nie przytłacza, a dodaje nowoczesnemu wnętrzu przytulności.

Zobacz też: Wnętrze apartamentu nad morzem >>>

Nowoczesny salon: nowe oblicze cegły na ścianie

Główna ściana w salonie została ozdobiona w wyjątkowy sposób. Stare cegły z odzysku zyskały zupełnie nowe oblicze. Ułożone we wzór jodełki, tworzą oryginalną dekorację ściany. Naprzeciwko stanęła duża, wygoda sofa. Jej żywy, granatowy odcień przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu eleganckiego charakteru. W aranżacji apartamentu nie brakuje ręcznie robionych przedmiotów, śmiałych połączeń tekstur oraz twórczej przestrzeni, która sprzyja rodzinnej atmosferze.

  • Uwaga: Duża ilość drewna we wnętrzu "obciąża" przestrzeń. Na jego sporą ilość możemy pozwolić sobie w przypadku wyjątkowo dużego metrażu oraz gdy wnętrze jest dobrze doświetlone.

Autor projektu: www.svoya-studio.com

Galerie zdjęć: obejrzyj aranżacje apartamentów w podobnym stylu