Nowoczesne wnętrza mieszkania: aranżacja salonu z kuchnią

2015-09-14 10:38 Karolina Klepacka

Mieszkanie o pow. 67 m2 to nowoczesna, ale przytulna aranżacja wnętrza. Prezentujemy salon z kuchnią - jest tu wszystko, co tak kochamy we wnętrzach: biała kuchnia, cegła na ścianie, wygodna szara kanapa, pomysłowe regały z książkami, plakaty na ścianach. Świetna inspiracja na aranżację wnętrz mieszkania!

Właściciele kupili mieszkanie na osiedlu Gdańska Jesień o powierzchni 67 m2, z którego widać zatokę. Ponieważ po raz pierwszy urządzali własne mieszkanie, w dodatku nie znali miejscowych fachowców, boleśnie odczuli skutki zatrudnienia przypadkowej ekipy, zwłaszcza w przypadku aranżacji kuchni i łazienki, których remont nieznośnie się przedłużał. Świetnie za to sprawił się stolarz, który wykonał większość mebli wymyślonych przez panią domu. Jego dziełem jest m.in. pomysłowy regał w salonie z płyty OSB.

Udana aranżacja: nowoczesne wnętrze mieszkania

Mimo przygód z nierzetelną ekipą właścicielka miło wspomina urządzanie wnętrza mieszkania, przeglądanie pism wnętrzarskich i ofert sklepów w poszukiwaniu inspiracji i wymyślanie aranżacji. - Nie mieliśmy całościowego planu, urządzaliśmy się etapami, od wypłaty do wypłaty - wyznaje pani domu. - Ale dzięki temu mogłam spokojnie wszystko przemyśleć, tak by aranżacja wnętrza mieszkania była funkcjonalna, dobrze zorganizowana, a zarazem estetyczna - dodaje.

Pani domu podczas aranżacji wnętrz mieszkania postanowiła zmieszać swoje ulubione style: w salonie przeplatają się elementy skandynawskie oraz industrialne i nowoczesne, w sypialni pojawiły się akcenty charakterystyczne dla Hiszpanii i Dalekiego Wschodu. Z wyjątkiem prostej, nowoczesnej kuchni w każdym zakątku, na każdej półce jest mnóstwo dekoracji oraz osobistych pamiątek, które właściciele przywożą i z dalekich podróży, i z weekendowych wycieczek rowerowych nad pobliski Bałtyk. Dzięki temu nowoczesne wnętrze mieszkania jest bardzo przytulne. Do takiego domu zawsze chce się wracać.

Salon z kuchnią w mieszkaniu: aranżacja

Największą część w 67-metrowy mieszkaniu towrzy salon z kuchnią - połączone i urządzone w podobnym stylu. W aranżacji nowoczesnej kuchni postawiono na kolor biały. Pełna schowków liniowa zabudowa kuchenna wykonana z białego lakierowanego MDF-u została wpasowana w specjalnie utworzoną wnękę pomalowaną na kolor taupe (mieszanina szarości i brązu). W salonie pojawiła się podobna kolorystyka: szary, brązowy, biały. Aranżacja salonu z kuchnią jest wygodna i efektowna. Wiekszość osób, ustawiając meble w salonie, dosuwa je do ścian. Tymczasem odsunięcie ich optycznie powiększa przestrzeń. Ciekawy elementem dekoracyjny w aranżacji wnętrza salonu z kuchnią jest cegła na ścianie pomalowana na biało, takie wykończenie jednej ze ściany wprowadza nowoczesny, industrilanych charakter do aranżacji mieszkania.