Nowe życie starej fabryki mydła w Sopocie. To mieszkanie zachwyca zjawiskową łazienką!

2024-04-24 9:00

Klimatyczne mieszkanie o powierzchni 90 metrów kwadratowych, zaprojektowane przez pracownię Sikora Wnętrza, mieści się w przekształconej fabryce mydła w Sopocie. Dominującym kolorem jest tutaj czerń, która nadaje wnętrzu elegancji i tajemniczego charakteru. Oryginalna zabudowa kuchenna, drzwi oraz ściany także zostały utrzymane w czarnej tonacji. Zobaczcie, jak można wykorzystać kolor czarny w aranżacji wnętrz. Z czym go połączyć?

Mieszkanie w starej kamienicy

Klimat starej kamienicy czuć już po przekroczeniu progu. W otwartej przestrzeni dziennej, w jej centralnym punkcie, stoi duży stół jadalniany. To wokół niego, zgodnie z tradycją domowników, toczy się życie rodzinne. Atmosferę tego miejsca tworzą również wysokie na ponad trzy metry włoskie drzwi, które stanowią naturalne przedłużenie ściany. 

Czarna kuchnia

Czarna zabudowa kuchenna w stylu klasycznym zajmuje jedną z dłuższych ścian. Ścianę nad blatem zdobią kafle z naturalnego kamienia, też czarnego. Aby zwiększyć powierzchnię roboczą, spod blatu wysuwa się dodatkowy blat. Idealny jako stolnica.

Styl eklektyczny we wnętrzu

Projekt wnętrza oparty jest na kontrastach: ciepłe i szlachetne materiały obiciowe krzeseł oraz sofy kontrastują z surowym drewnem na podłodze i cegłami na ścianach. Nowoczesność harmonijnie łączy się z elementami charakterystycznymi dla stylu klasycznego. Metalowe lampy nad stołem, lampa podłogowa przy sofie, ceglana ściana to przedstawiciele stylu loftowego, eleganckie dodatki i sztukaterie, chromowane stylizowane baterie i ceramika łazienkowa to dekoracje należące do świata klasyki i stylu retro.

Zobacz także: Mieszkanie w stylu paryskim. Piękny apartament architektki na poznańskich Jeżycach

Kolorowy witraż

W korytarzu jedną ze ścian zdobi barwny witraż. Inspiracją do jego powstania był... ręcznik przywieziony przez jednego z domowników z wysp Bahama. Był lekko wytarty, ale nie był to problem dla współpracujących przy projekcie artystów.

Łazienka z wolnostojącą wanną

Łazienka jest stylowa i elegancka. Zachwyt budzą nie tylko stylizowana wanna na nóżkach i piękna mozaika na podłodze, ale przede wszystkim fresk z widokiem sopockiego molo z lat 20. W artystyczny klimat mieszkania wpisują się ręcznie zdobione porcelanowe umywalki. Wysokie okno zdobi firanka z mlecznej tkaniny.

Nie przegap: Małe mieszkanie w kamienicy. Kiedyś mieścił się tu... gabinet dentystyczny. Metamorfoza