Nowa aranżacja wnętrz kultowej „Cafe Mozaika” w Warszawie. Zobaczcie!

2017-08-30 15:06

Projekt wnętrz restauracji „Cafe Mozaika“ podtrzymuje legendarny charakter kultowego miejsca w Warszawie. Obok zachowanych detali wystroju pojawiły się współczesne, wykonane z nowoczesnych materiałow. Architektekci poprawili też nieco funkcjonalność wnętrza, by nie odbiegała od wygodnych nowopowstających. Zobaczcie nowy wystrój wnętrz „Cafe Mozaika“.

Legendarna restauracja "CAFE MOZAIKA" była jednym z najbardziej modnych lokali stolicy od końca lat 60-tych dwudziestego wieku. Do dziś pokolenia Warszawiaków kojarzą to miejsce z charakterystycznym neonem i z możliwością spotkania znanych osób. Rewitalizacją kawiarni zajęli się architekci Darek Gocławski i Olivia Zuk z pracowni A+D. Głównym założeniem projektu było zachowanie klimatu lokalu ale wypędzenie starego ducha. Rewitalizacja legendy zawsze jest trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. Przywrócony z sukcesem  blask lokalu na nowo przyciąga, a grono nowych fanów stale się powiększa!

Aranżacja wnętrz „Cafe Mozaika“

Pomysł rewitalizacji lokalu został oparty na jak najbardziej wiernym zachowaniu elementów charakterystycznych dla restauracji. Niepasujące dekoracje zostały usunięte i odkryto kolumny - teraz ozdobione chropowatym betonem. Kontrast do nich stanowi gładka marmurowa podłoga, charakterystyczna dla tamtych  czasów. Pojawiły sie też elementy w modnym stylu industrialnym: przewody wentylacyjne i instalacje biegnące po ścianach. Estetykę wnętrza z lat 70-tch podkreślają starannie dobrane materiały: mosiądz – kinkiety, klamki, elementy oświetlenia, czarna stal pojawiająca się w konstrukcji mebli oraz polski dąb, z którego powstała boazeria i stoły . Punktem centralnym aranżacji restauracji  jest lustro za barem. Architekci powtórzyli na nim wzór z neonu znajdującego sie na zewnątrz, nad wejściem do restauracji. Większość mebli w lokalu została specjalnie zaprojektowana przez architektów z pracowni  A+D i wykonana przez rzemieślników.

Czytaj też: Trendy 2017. Ponadczasowy marmur w aranżacji wnętrz
Cafe Mozaika po rewitalizacji
Autor: materiały prasowe

Projekt wnętrz: nowy układ i poprawa funkcjonalności

Architektekci,  z pracowni A+D, zadbali też o poprawę funkcjonalności lokalu. W tym celu otworzyli wnętrze restauracji  na zapomniany ogród i wyznaczyli kilka stref dla gości przychodzących spędzić tu więcej czasu i dla tych, którzy wpadli tylko na kawę. Przeprojektowane zostały także łazienki i kuchnia. Nowy układ jest nowoczesny i odpowiada współczesnym oczekiwaniom klientów. Prace remontowe trwały prawie rok, ale warto było poczekać na ten efekt.

Czytaj też: Jak urządzić wnętrze inspirowane restauracjami?

Cafe Mozaika po rewitalizacji
Autor: materiały prasowe