"Nasz Nowy Dom". Niesamowita metamorfoza domu w Piasecznie. Na szafkach w kuchni namalował dzieła sztuki. Zdjęcia przed i po

2023-09-15 8:57

Ekipa programu "Nasz Nowy Dom" w 2. odcinku odmieniła życie pana Zbigniewa i jego synów. Wąskie wejścia, wysokie progi – dom był zupełnie nieprzystosowany dla osoby, która od ponad 30 lat porusza się na wózku. Budowlańcy zrobili wszystko, aby żyło im się łatwiej! Zobacz zdjęcia przed i po z metamorfozy domu męskiej rodziny w Piasecznie.

"Nasz Nowy Dom" - 21. sezon z nową prowadzącą

W 2023 roku z programem "Nasz Nowy Dom" pożegnała się Katarzyna Dowbor. 21. sezon uwielbianego przez widzów programu wystartował z nową prowadzącą - Ela Romanowską. Tym razem z remontami zmierzy się znana już widzom drużyna architektów: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej i Maciej Pertkiewicz oraz niezawodni kierownicy budowy: Przemysław Oślak i Wiesław Nowobilski.

Czytaj też: Jej mieszkanie od lat nie było remontowane. Teraz przeszło wielką metamorfozę. Zobacz zdjęcia

"Nasz Nowy Dom 21" odc. 2. w Piasecznie

W 2. odcinku 21. odsłony programu "Nasz Nowy Dom" widzowie poznali Pana Zbigniewa, który po śmierci żony sam wychowuje dwóch synów. Ukochana odeszła po walce z chorobą w 2009 roku. Starszy syn - Bartek, cierpi na porażenie mózgowe. Młodszy syn - Mateusz, jest już samodzielny, uprawia karate i zaraża swoją pasją młodzież.

Mateusz jest jedyną zdrową osobą w domu – jego ojciec ponad 30 lat temu uległ wypadkowi w pracy i od tej pory porusza się na wózku. Kilka miesięcy temu miał jeszcze wypadek samochodowy… 

Dom tej męskiej rodziny w ogóle nie odpowiada ich potrzebom. Wszyscy mieszkają w jednym pokoju, ogrzewanie stanowi koza, wymagająca ciągłego dokładania opału, a łazienka jest utrapieniem dla pana Zbyszka.

Metamorfoza domu w Piasecznie. Zobacz zdjęcia

Pan Zbigniew sam pomalował meble w kuchni. Ma wielki talent!

Gdy ekipa programu "Nasz Nowy Dom" przyjechała do Piaseczna, po wejściu do kuchni ich uwagę przykuły wyjątkowe meble:

Szafki były stare, a nie było pieniędzy na nowe, więc postanowiłem je pomalować, żeby było przyjemniej, ładniej… Nie jestem dobrym malarzem, jestem takim pacykarzem domowym. Nikt mnie nie zna. Znają mnie tylko sąsiedzi, rodzina, znajomi – powiedział Pan Zbigniew, który nie lubi chwalić się swoim talentem.

Ela Romanowska na ścianach w kolejnym pomieszczeniu dostrzegła prawdziwe dzieła. Prowadząca zmotywowała ekipę Wieśka do ciężkiej pracy, a sama zabrała się za przygotowanie niespodzianki dla pana Zbyszka – pierwszej wystawy jego prac malarskich.

Po tygodniu dom Pana Zbigniewa zmienił się nie do poznania, o czym przekonacie się, jeśli zerknięcie do naszej galerii. 

Czytaj też: Kupił dwa identyczne mieszkania. Pierwsze urządziła projektantka, drugie inżynier. Które fajniejsze?

Murator Remontuje: Jak dobrze przygotować się do remontu?
Materiał sponsorowany

QUIZ PRL: Co pamiętasz o tych cudeńkach z PRL-u?

Pytanie 1 z 9
Najpopoularniejszy elektryczny „ogrzewacz do pomieszczeń firmy „Farel” zwany Farelką, był: