Mój dom: jak szybko urządzić mieszkanie i je polubić

2011-09-14 16:55 Joanna Dobkowska

W cyklu kocham mój dom, Agnieszka podpowiada jak urządzić mieszkanie, które było ciasne i brzydkie, i je polubić. Warto posłuchać, bo jej metamorfoza i przeróbka wnętrz udała się znakomicie. Wystrój wnętrz zmieniała stopniowo. Aranżacja wnętrza w bieli i zieleni, sprawia że mieszkanie daje uczucie odprężenia.

Zastanwiając się jak urządzić mieszkanie w bloku, ciasne i zaniedbane, jedną z pierwszych decyzji było zlikwidowanie drzwi wewnętrznych, tak by wnętrza wydawały się bardziej przestronne. Właścicielka do aranżacji wnętrz wybrała dwa kolory: biały i zielony. Zielone są tu nie tylko wnętrzarskie dodatki, bujnie rosną także kwiaty w doniczkach. Ulubione miejsce gospodyni to ukwiecony balkon i przylegający do niego fragment salonu z zielonym dywanikiem. Biało-zielona kolorystyka wnosi do aranżacji wnętrza jednocześnie powiew świeżości i uczucie odprężenia. Tak mówią znajomi, którzy bardzo lubią tu wpadać na herbatę lub wino.

Aranżacja wnętrz

Urządzanie mieszkania nie jest jeszcze skończone, wystrój wnętrz zmienia się naturalnie i spontanicznie. Aranżacja wnętrz jest prosta, pomysłowa i tania. Ściany salonu zdobią naklejane koty (Naklejkiscienne.pl). Wyposażenie to mieszanka sprzętów i mebli z IKEA (stolik, wisząca lampa, szafka pod telewizor, największa donica, zdjęcie w dużym formacie) i rzeczy wyszukanych na targach staroci (krzesło w Broniszach, lustro na Kole). Agnieszka nie lubi wyrzucać starych mebli, woli je przerabiać, często maluje je na nowo.

Aranżacja salonu
Autor: Michał Przeździk Salon zdobią naklejki ścienne: koty.