Industrialny wystrój wnętrz z betonem w roli głównej!

2016-05-13 19:43

Styl industrialny jest coraz bardziej lubiany, a co za tym idzie popularny w polskich wnętrzach. Beton dekoracyjny jest nieodłącznym, wręcz pożądanym, detalem aranżacyjnym w stylu industrialnym. Jednak wykonanie blatów kuchennych z betonu lub całych mebli jest dość skomplikowane – beton nie może pękać. Beton dekoracyjny jest także ciężkim materiałem i nie wszędzie można sobie pozwolić na taką ekstrawagancję.

Styl industrialny cały czas poszerza swoje grono wielbicieli. Szczególnie pokochaliśmy beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy ścian i blatów kuchennych. Pojawiają się także coraz częściej instrukcje typu Zrób To Sam jak wykonać lub przerobić mebel z betonowym detalem. Zdecydowanie najczęściej beton dekoracyjny pojawia się na ścianach, na posadzkach i na blatach kuchennych. Jest to jednak materiał ciężki, obciążający stropy. Z tego powodu nie wszędzie możemy montować elementy z betonu.

Aranżacja wnętrz: jeśli beton architektoniczny jest niemożliwy 

Tam gdzie zastosowanie prawdziwego betonu architektonicznego jest nie możliwe, możemy skorzystać z nowoczesnej technologii łączącej w sobie mikrobeton i polimery. Dzięki takiej fuzji materiałów pokryte nim powierzchnie są trwałe, efektowne i odporne na zabrudzenia. Taki nowoczesny beton dla kreatywnych jest także doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną tylko metamorfozy wnętrza lub mebli kuchennych, bez całkowitej ich wymiany. Zaledwie 2-3 milimetrową warstwą nowoczesnego materiału można pokryć blaty kuchenne, ściany, sufity, powierzchnie mebli i stałych elementów zabudowy. Beton dla kreatywnych można zastosować na bardzo różnych podłożach: m. in. betonie, drewnie i materiałach drewnopochodnych, metalu, płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych.

Czytaj też: DIY jak zrobić taboret z siedziskiem z betonu

Nowoczesna forma betonu dekoracyjnego nadaje się także do renowacji już istniejących powierzchni, nie zabiera przestrzeni w trudno dostępnych miejscach, nie powoduje też powstawania niekorzystnych różnic w poziomie podłóg w poszczególnych pomieszczeniach.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021