Mieszkanie z akcentami modnych kolorów

2021-09-08 13:12
Salon z jadalnią
Autor: Michał Mutor REKONSTRUKCJA NASTROJU Właścicielowi zależało na podkreśleniu walorów historycznej już kamienicy z lat 50. XX wieku. Stąd m.in. decyzja, by odnowić i wyeksponować tkwiący w ścianie sejf (ciemniejszy prostokąt w rogu pokoju). Katarzyna zaproponowała też, by na podłodze znalazła się postarzana deska warstwowa (VIP Parkiet) w tradycyjnym układzie, a pod oknami żeberkowe grzejniki (Zehnder) – sprawniejsze od oryginalnych, ale równie urokliwe. GDZIE KUPIĆ: kanapa – Sofa Company; lampy – Artemide

Dla właściciela lokum przeprowadzka była powrotem do krainy dzieciństwa. Wnętrza w starej kamienicy, gdzie postanowił osiąść, przeszły gruntowny remont. Dziś nie brakuje tu ani pamiątkowych przedmiotów, ani światła, powietrza, energetycznych barw. Zobaczcie, jak świetny efekt dało połączenie takich kolorów ze stylem vintage i współczesnym designem.

Uliczki Starego Mokotowa od dziecka zna jak własną kieszeń, tu mieszkali jego dziadkowie. Sprowadził się w te okolice, by mieć poczucie ciągłości. Ale choć zabrał ze sobą wiele przedmiotów z dłuższą lub krótszą historią, nie chciał, by jego mieszkanie miało staroświecki charakter. Marzył o kuchni otwierającej się na salon, zacisznej sypialni i wygodnej garderobie, jednak bez nowoczesnego chłodu we wnętrzach. Zależało mu też, by mieć wokół siebie wiele drewna, a także mocne akcenty efektownych barw. W eklektycznej mieszance nie mogło zabraknąć świeżości, przestrzeni, światła. Niełatwe zadanie pogodzenia tak wielu wątków powierzył architektce wnętrz Katarzynie Schudy, z którą błyskawicznie złapał wspólną falę. – Mnóstwo pomysłów kupowałem na pniu, ogromnie mi się podobały – podkreśla właściciel z uśmiechem. W swoim mieszkaniu czuje się świetnie. To szczególnie ważne, bo sporą część twórczej pracy wykonuje w domu. I z ogromną radością wraca tu po każdym emocjonującym dniu na planie.•

Plan mieszkania
Autor: Norbert Suchorzewski Plan mieszkania
Ergonomia, ekonomia, ekologia
Katarzyna Schudy schudystudio.com, e-mail: ks@schudystudio.com, tel.: 507 048 284
Katarzyna Schudy
schudystudio.com, e-mail: ks@schudystudio.com, tel.: 507 048 284

Sytuacja na świecie wymaga od nas, byśmy racjonalniej niż dotąd gospodarowali zasobami. Kuchnię projektowałam z myślą o osobach rzeczywiście gotujących, stąd m.in. niezwykle trwały granitowy blat. Ale w projekcie wykorzystałam też piękne, lecz niekosztowne drewniane fronty z IKEA. Znacznie taniej udało się kupić również lodówkę, którą wypatrzyliśmy w outlecie. Chodzi jednak nie tylko o pieniądze. Przeszklenie doświetlające łazienkę tworzy miłą atmosferę i pozwala oszczędzać prąd, co przekłada się na zysk dla środowiska. Ten walor ma także dawanie nowego życia starym meblom. Przed każdym remontem staram się przemyśleć, co warto pozostawić z poprzedniego wyposażenia i wystroju.

Meble na miarę

W prezentowanym mieszkaniu nie brakuje sprzętów projektowanych w konkretne przestrzenie. To rozwiązanie ma wiele zalet.

1 Pomaga poprawić funkcjonalność wnętrz. Przy niewielkim metrażu dosłownie kilka centymetrów różnicy może decydować o wygodzie lub dyskomforcie codziennego funkcjonowania. W sypialni wystarczyło złagodzić krawędzie łóżka, by ułatwić przechodzenie obok mebla.

2 Umożliwia pokonanie szczególnych wyzwań. Gdy ma się do czynienia z nieregularnym rzutem wnętrza, choćby bardzo krzywymi ścianami, wprowadzanie standardowych rozwiązań oznaczałoby duże straty powierzchni.

3 Pozwala ograniczyć wydatki. Mimo że meble na miarę kojarzą się z wyrobami luksusowymi, bez trudu znajdziemy dobrych fachowców, którzy prosty projekt (oparty na niewymyślnych materiałach) wykonają poniżej poziomu cen sklepowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021