Mieszkanie w stylu vintage. Tak urządzili mieszkanie w Poznaniu. Efekt zachwyca!

2024-04-25 11:19

Jak urządzić mieszkanie współcześnie z elementami vintage? Nie jest to łatwe zadanie, jednak warto! Efekt może przerosnąć oczekiwania. Świetnym przykładem jest mieszkanie dla 3 – osobowej rodziny, które znajduje się na Winogradach w Poznaniu. Oryginalne elementy w stylu vintage wprowadzono w aranżację opartą głównie na kontraście czerni i bieli.

Spis treści

  1. Mieszkanie dla rodziny w Poznaniu
  2. Nowoczesne mieszkanie z elementami vintage
  3. Stylowa łazienka w nowoczesnym mieszkaniu
  4. 65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Mieszkanie dla rodziny w Poznaniu

W mieszkaniu na poznańskich Winogradadach mieszka 3-osobowa rodzina. Wnętrze zaprojektowano dla 3 – osobowej rodziny. Prace przy projekcie rozpoczęto od dużych zmian w układzie mieszkania - usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian.

- Powiększyliśmy w ten sposób część dzienną - usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym - sypialnię oraz pokój dziecka, kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju. Zmiany podyktowane były wyłącznie funkcjonalnością przestrzeni, która wedle życzenia inwestorów miała być bardziej otwarta - podkreśla Sebastiana Maracha, architekt z toruńskiej pracowni YONO Architecture.

Czytaj więcej:

Nowoczesne mieszkanie z elementami vintage

Celem było utworzenie nowoczesnego mieszkania z elementami w stylu vintage. Kolorystyczną bazę mieszkania miała stanowić biel oraz drewno, przełamane ciemnymi akcentami.

- Już od wejścia do mieszkania wita nas otwarta, jasna część dzienna, w której znalazło się miejsce na aneks kuchenny, sofę oraz okrągły stół z jednej z polskich manufaktur. Przy stole znajdziemy krzesła wyprodukowane w Danii w latach 60 – zostały one znalezione przez właścicieli w kameralnym antykwariacie w małej miejscowości, podczas jednej z podróży - zauważa architekt.

Aneks kuchenny został odgrodzony od części wypoczynkowej niską ścianką, która z jednej strony kryje dodatkową zabudowę kuchenną, a z drugiej pełni funkcję ściany z miejscem na TV. Tuż za sofą znajduje się regał, który powstał w wyniku nowego układu ścian – został umieszczony pod żelbetowym podciągiem.

Do wnętrza prawie przez cały dzień wpada naturalna światło, ponieważ okna skierowane są głównie na południe. To kolejny atut tego mieszkania.

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu to połączenie vintage i współczesności
Autor: Kroniki Studio Mieszkanie stało się przytulne i stylowe

Stylowa łazienka w nowoczesnym mieszkaniu

Uwagę warto zwrócić również na łazienkę, która stanowi kontynuację kolorystyczną pozostałych pomieszczeń, przełamaną akcentem w postaci płytek ornamentalnych. Gdy ominiemy łazienkę, dostaniemy się do sypialni, której jedna ze ścian jest w całości przeszklona i wychodzi na balkon.

Znajdziemy tam duże, wygodne łóżko z luźno uszytym pokrowcem, toaletkę oraz stylowe biurko z miejscem do pracy.

Źródło: informacja prasowa NOBONOBO

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Jak wyglądały mieszkania w PRL-u? ZDJĘCIA