Mieszkanie w Poznaniu łączy vintage ze współczesnością. Efekt zachwyca!

2023-09-21 12:12

Jak urządzić mieszkanie współcześnie z elementami vintage? Nie jest to łatwe zadanie, jednak warto! Efekt może przerosnąć oczekiwania. Świetnym przykładem jest mieszkanie dla 3 – osobowej rodziny, które znajduje się na Winogradach w Poznaniu. Oryginalne elementy w stylu vintage wprowadzono w aranżację opartą głównie na kontraście czerni i bieli.

Spis treści

  1. Mieszkanie dla rodziny w Poznaniu
  2. Nowoczesne mieszkanie z elementami vintage
  3. Stylowa łazienka w nowoczesnym mieszkaniu
  4. 65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Mieszkanie dla rodziny w Poznaniu

W mieszkaniu na poznańskich Winogradadach mieszka 3-osobowa rodzina. Wnętrze zaprojektowano dla 3 – osobowej rodziny. Prace przy projekcie rozpoczęto od dużych zmian w układzie mieszkania - usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian.

- Powiększyliśmy w ten sposób część dzienną - usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym - sypialnię oraz pokój dziecka, kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju. Zmiany podyktowane były wyłącznie funkcjonalnością przestrzeni, która wedle życzenia inwestorów miała być bardziej otwarta - podkreśla Sebastiana Maracha, architekt z toruńskiej pracowni YONO Architecture.

Czytaj więcej:

Nowoczesne mieszkanie z elementami vintage

Celem było utworzenie nowoczesnego mieszkania z elementami w stylu vintage. Kolorystyczną bazę mieszkania miała stanowić biel oraz drewno, przełamane ciemnymi akcentami.

- Już od wejścia do mieszkania wita nas otwarta, jasna część dzienna, w której znalazło się miejsce na aneks kuchenny, sofę oraz okrągły stół z jednej z polskich manufaktur. Przy stole znajdziemy krzesła wyprodukowane w Danii w latach 60 – zostały one znalezione przez właścicieli w kameralnym antykwariacie w małej miejscowości, podczas jednej z podróży - zauważa architekt.

Aneks kuchenny został odgrodzony od części wypoczynkowej niską ścianką, która z jednej strony kryje dodatkową zabudowę kuchenną, a z drugiej pełni funkcję ściany z miejscem na TV. Tuż za sofą znajduje się regał, który powstał w wyniku nowego układu ścian – został umieszczony pod żelbetowym podciągiem.

Do wnętrza prawie przez cały dzień wpada naturalna światło, ponieważ okna skierowane są głównie na południe. To kolejny atut tego mieszkania.

Stylowa łazienka w nowoczesnym mieszkaniu

Uwagę warto zwrócić również na łazienkę, która stanowi kontynuację kolorystyczną pozostałych pomieszczeń, przełamaną akcentem w postaci płytek ornamentalnych. Gdy ominiemy łazienkę, dostaniemy się do sypialni, której jedna ze ścian jest w całości przeszklona i wychodzi na balkon.

Znajdziemy tam duże, wygodne łóżko z luźno uszytym pokrowcem, toaletkę oraz stylowe biurko z miejscem do pracy.

Źródło: informacja prasowa NOBONOBO

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE