Mieszkanie w kamienicy. Nowoczesne z akcentami retro

2014-02-07 13:33

Mieszkanie w kamienicy nie zawsze musi oznaczać chłodną klasykę. Wręcz przeciwnie, nowoczesność może jak najbardziej pasować. By jednak nie zapomnieć o pierwotnym charakterze lokum, warto zaakcentować styl retro w niektórych miejscach.

Akcenty retro mogą bardzo dobrze komponować się z wybraną przez nas nowoczesną aranżacją wnętrz. Trzeba je jednak odpowiednio wpleść, by nie przytłaczały mieszkania i nie kłóciły się z jego nietradycyjnym charakterem. Takiego miszmaszu udało się uniknąć Michałowi podczas urządzania wnętrz w przedwojennej kamienicy.       

Wnętrze wczoraj i dziś

Kamienica na Ochocie urzekła Michała piękną elewacją oraz historią, która się z nią wiąże. Mieszkanie wymagało jednak gruntownego remontu. Rozpoczęto go od skucia ścian i zerwania podłogi. Właściciel sam opracował koncepcję wnętrza, w sprawach kluczowych radził się jednak ekipy remontowej. Początkowo chciał, by w miejscu sypialni była kuchnia. Ale po zburzeniu kartonowo-gipsowej ściany w salonie zdecydował, że szkoda w ten sposób dzielić przestrzeń i tak powstał pomysł kuchni otwartej.

Gdy doszło do etapu zakupów, Michał stracił pewność siebie i poprosił o pomoc zaprzyjaźnioną graficzkę. Dzięki niej mieszkanie zyskało nowoczesny charakter. Michał natomiast zadbał o akcenty retro.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE