Mieszkanie w kamienicy. Nowoczesne z akcentami retro

2014-02-07 13:33

Mieszkanie w kamienicy nie zawsze musi oznaczać chłodną klasykę. Wręcz przeciwnie, nowoczesność może jak najbardziej pasować. By jednak nie zapomnieć o pierwotnym charakterze lokum, warto zaakcentować styl retro w niektórych miejscach.

Akcenty retro mogą bardzo dobrze komponować się z wybraną przez nas nowoczesną aranżacją wnętrz. Trzeba je jednak odpowiednio wpleść, by nie przytłaczały mieszkania i nie kłóciły się z jego nietradycyjnym charakterem. Takiego miszmaszu udało się uniknąć Michałowi podczas urządzania wnętrz w przedwojennej kamienicy.       

Wnętrze wczoraj i dziś

Kamienica na Ochocie urzekła Michała piękną elewacją oraz historią, która się z nią wiąże. Mieszkanie wymagało jednak gruntownego remontu. Rozpoczęto go od skucia ścian i zerwania podłogi. Właściciel sam opracował koncepcję wnętrza, w sprawach kluczowych radził się jednak ekipy remontowej. Początkowo chciał, by w miejscu sypialni była kuchnia. Ale po zburzeniu kartonowo-gipsowej ściany w salonie zdecydował, że szkoda w ten sposób dzielić przestrzeń i tak powstał pomysł kuchni otwartej.

Gdy doszło do etapu zakupów, Michał stracił pewność siebie i poprosił o pomoc zaprzyjaźnioną graficzkę. Dzięki niej mieszkanie zyskało nowoczesny charakter. Michał natomiast zadbał o akcenty retro.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany