Mieszkanie nowoczesnych rozwiązań. Tu jest naprawdę modnie!

2024-02-27 11:21

Nowoczesne 48-metrowe mieszkanie znajduje się w jednej z atrakcyjniejszych dzielnic Dąbrowy Górniczej, na osiedlu Nowa Dąbrowa. Wnętrze urządzono w wysokim standardzie, a przemyślane podejście do zastanej przestrzeni i staranność projektantek z KOiKO Design sprawiły, że apartament jest atrakcyjną propozycją dla potencjalnych najemców.

Spis treści

  1. Mieszkanie blisko natury
  2. Nowoczesne mieszkanie na wynajem
  3. Dużo przestrzeni, mimo niewielkiego metrażu
  4. Wyrafinowany luksus w minimalistycznym wydaniu

Mieszkanie blisko natury

To kontrastowe mieszkanie znajduje się w pobliżu jeziora i terenów zielonych, co tworzy wiele możliwości do aktywnego spędzenia czasu. Będzie to niewątpliwym atutem dla każdego, kto lubi sport wodne, ale też po prostu bliski kontakt z przyrodą.

Siostry z KOiKO Design pozostawiły oryginalny układ funkcjonalny, skupiając się głównie na wydzielonych strefach sypialni i łazienki. Projekt koncepcyjny powstawał z myślą o singlach i parach w preferujących aktywny tryb życia i ceniących uroki otaczającej okolicy, znajdującej się kilka minut jazdy od jeziora Pogoria.

48-metrowe mieszkanie w Dąbrowie Górniczej
Autor: Projekt: KOiKO Design/Nobonobo Świadoma kompozycja pozwoliła stworzyć przestrzeń, którą łatwo dostosować do preferencji wynajmujących. Wystarczy zmienić dodatki!

Nowoczesne mieszkanie na wynajem

Kontrast jasnych i ciemnych elementów dodaje nie tylko głębi, ale i charakteru, ukazując potencjał głębokich barw w zacieraniu granic i udowadniając, że ciemne kolory niekoniecznie zmniejszają pomieszczenia.

W przestrzeni dziennej architektkom zależało na zachowaniu swobody ruchu, mimo proporcjonalnie mniejszej powierzchni do dyspozycji w porównaniu do sypialni. Postawiono na inteligentne rozwiązania, zamiast zatłoczenia pomieszczenia wiszącymi szafkami.

48-metrowe mieszkanie w Dąbrowie Górniczej
Autor: Projekt: KOiKO Design/Nobonobo Łazienka jest nowoczesna, nieco surowa i przede wszystkim - funkcjonalna

Dużo przestrzeni, mimo niewielkiego metrażu

Otwarta przestrzeń pozwoliła na wyeksponowanie kilku oryginalnych detali. Z kolei zamiast tradycyjnej szafki RTV, kontynuowano zabudowę kuchenną, tworząc pojemne schowki podblatowe.

Mieszkanie wyróżnia świetna jakość materiałów, co można zauważyć chociażby patrząc na stylowe meble. Priorytetem było bowiem stworzenie przestrzeni, która będzie trwała, zachowując jednocześnie swobodę ruchu. Teraz telewizor można oglądać zarówno siedząc na modnej modułowej sofie UMO od kultowej polskiej marki NOBONOBO, fotelu UNI NOBONOBO, jak i przy stole.

Wyrafinowany luksus w minimalistycznym wydaniu

Sypialnia zachwyca luksusem. Duże łóżko dla dwojga, ogromne lustro i elegancka toaletka tworzą niewielką przestrzeń do wypoczynku i twórczej pracy w domowym biurze.

Wiodącymi elementami kompozycji wnętrz są grafit, biel oraz odważne wykorzystanie drewna, szczególnie w kontekście intensywnego koloru grafitowego. Kolory zostały użyte subtelnie, jak i strategicznie, przy czym grafit zrównoważono delikatnymi akcentami odcieni mebli, tapicerki i zasłon.

Wprowadzając akcenty kolorystyczne, projektantki miały na uwadze różnorodność gustów przyszłych najemców. Stąd decyzja o ograniczeniu barwnych elementów do subtelnych dodatków w postaci zieleni i miodu, które stopniowo przechodzą w złote akcenty.

48-metrowe mieszkanie w Dąbrowie Górniczej
Autor: Projekt: KOiKO Design/Nobonobo Ta sypialnia zachęca do odpoczynku. Jest luksusowo, przytulnie i pięknie!

Zespół KOiKO Design zadbał o elastyczność tej 48-metrowej przestrzeni, umożliwiając łatwą personalizację przy minimalnym nakładzie finansowym. Dzięki temu, akcenty w postaci miodu i złota doskonale komponują się z tonacją podłogi, tworząc neutralne tło, które nie narzuca konkretnego stylu, pozostawiając przyszłym mieszkańcom pełną swobodę w eksperymentowaniu z wnętrzem.

Projekt: KOiKO Design

Źródło: informacja prasowa NOBONOBO

ZOBACZ TAKŻE: Eklektyczne mieszkanie w kamienicy. Skrywa prawdziwe klasyki wzornictwa!

Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio

ZOBACZ: Dworzec w Wolsztynie przeszedł metamorfozę! Jak odmienili go poznańscy architekci?