Miejsce do pracy w pokoju

2009-01-19 1:00

Pokój dzienny z miejscem do pracy. Radzimy, jak wydzielić w pokoju miejsce na biurko, tak by salon był wygodny dla wszystkich domowników. Łamigłówkę funkcjonalną można rozwiązać, zachowując spójną stylistykę.

W jaki sposób zaaranżować miejsce do pracy w pokoju dziennym, który ma być jednocześnie pomieszczeniem reprezentacyjnym? Jak dobrać odpowiednie sprzęty, by nie stracił salonowego charakteru, a miejsce, przy którym przyjdzie nam pracować kilka godzin dziennie, było komfortowe? Gdzie postawić biurko?

Coraz częściej pracujemy przy komputerze w domu. Dlatego potrzebujemy miejsca, które umożliwi nam pracę, a biurko nie będzie przeszkadzało domownikom. W centralnym punkcie pokoju stanął stół, który raz będzie wygodnym biurkiem, a innym razem zasiądzie przy nim kilkuosobowa rodzina. Przegródki pod blatem stołu zmieszczą potrzebne akcesoria.

Jak dobrać barwy, materiały i meble?

W tej wersji postawiłam na bardzo jasną kolorystykę. Obok białych mebli pojawiły się tylko nieliczne elementy w neutralnych barwach i jasnym, naturalnym odcieniu drewna. Jesionowa deska barlinecka przykryta jest częściowo sizalowym dywanem o delikatnej fakturze. Detale w pastelowym odcieniu różu nadają wnętrzu lekki i świeży charakter. Wrażenie lekkości w pomieszczeniu pozwalają uzyskać też sprzęty z elementami szkła. Z niego jest wykonany blat stołu oraz przesuwne drzwi szafy. Dzięki temu sporych rozmiarów meble nie przytłaczają optycznie pomieszczenia. Konsekwentne dozowanie barw sprzyja także zachowaniu spójności estetycznej i ładu we wnętrzu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE