Metamorfoza małego mieszkania: lekko industrialne wnętrze z kolorystycznym akcentem

2014-12-09 11:02

Metamorfoza wnętrza małego mieszkania, którego aranżacja przywodzi na myśl lekko industrialny klimat. Wszystko, utrzymane jednak w nowoczesnej formie z kolorystycznym akcentem, który decyduje o ostatecznym wyrazie metamorfozy wnętrz. Jasne wnętrze dopełnione soczystą czerwienią, nieco zabytkowych mebli i elementy rodem z industrialnych przestrzeni - wszystko to składa się na niepowtarzalny klimat małego mieszkania, za którego metamorfozę odpowiada studio Inside Story.

Metamorfoza wnętrza, za którą odpowiada Wioleta Gawrońska z pracowni Inside Story, obejmowała odmianę salonu z aneksem kuchennym oraz metamorfozę małej łazienki. Postawiono na ponadczasowy i oryginalny wyraz aranżacji, w której czuć będzie lekko industrialny klimat. W efekcie powstało jasne wnętrze z kolorystycznym akcentem, w której główną rolę odgrywają industrialne akcenty.

Metamorfozy wnętrz: nowoczesność z nutką surowości

Metamorfoza wnętrza małego mieszkania zakładała nadanie wnętrzu nieco nowoczesności utrzymanej w lekko industrialnym klimacie. Centralną częścią małego mieszkania jest salon z aneksem kuchennym. Dzięki połączeniu obu tych stref, małe wnętrze zyskało na przestronności i funkcjonalności. W części kuchennej dominuje nowoczesna zabudowa kuchenna w kolorze białym, którą ożywia czerwony akcent w postaci blatów kuchennych. Proste formy mebli sprawiają, że wnętrze nie wychodzi na prowadzenie w aranżacji, a dzięki postawieniu na czystą biel - przestrzeń zyskuje sporo światła. Celem nadania wnętrzu wyjątkowego charakteru zdecydowano się na wprowadzenie do małego mieszkania nieco elementów, które przywodziłyby na myśl klimat industrialny. Zamierzenie metamorfozy wnętrz udało się zrealizować dzięki wprowadzeniu do wnętrza salonu białego stolika z palet oraz lekko surowego oświetlenia w postaci żarówek wiszących na długich kablach. Całość idealnie domyka zabytkowa szafa, która w pewien sposób wychodzi na prowadzenie w aranżacji. Równowagą dla jasnego wnętrza jest jedna ze ścian, którą pomalowano na głęboką czerwień. Dzięki temu całość metamorfozy wnętrza zyskuje niepowtarzalnego i oryginalnego wyrazu, a część wypoczynkowa salonu przykuwa uwagę mocniejszą aranżacją. Na uwagę zasługuje także metamorfoza małej łazienki. We wnętrzu wykorzystano płytki "Modern Punk" ze specyficznym wzorem imitującym rdzę. W małej łazience udało się wygospodarować miejsce na duży prysznic, a także minimalistyczną zabudowę, w której zgrabnie ukryto pralkę i kuwetę dla kota.

Kontakt z pracownią:

Inside Story
inż. Wioleta Gawrońska
insidestory.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021