Malowanie ścian: kolory wnętrz w projektowaniu

2013-03-25 12:54

Kolory wnętrz to ważny element w aranżacji. Do zmiany wystroju wnętrza czasami wystarczą nowe kolory ścian, wprowadzenie kolorowego obicia kanapy, czy wymiana koloru dodatków. Kolory wnętrz: zdjęcia inspiracje.

Umiejętnie dobrane kolory wnętrz to połowa sukcesu w aranżacji mieszkania. Projektowanie za pomocą kolorów jest ciekawe i efektowne. Ważna jest umiejętność dobru barw podczas malowania ścian: kolory ścian muszą się przenikać i współgrać. Mogą być zestawione na zasadzie podobieństwa lub kontrastu, ale zawsze muszą to być barwy ścian, które do siebie pasują. Zarówno na ścianach, jak i w elementach wyposażenia wnętrza trwa moda na różne kolory wnętrz.

Jak dobierać kolory wnętrz

Kolory wnętrz to przede wszystkim kolory ścian. Jak je dobierać, by stworzyć atrakcyjne aranżacje wnętrz? Warto znać oddziaływanie kolorów we wnętrzu. Pamiętaj, że ciepłe kolory ścian np. czerwony, żółty, pomarańczowy optycznie przybliżają, a więc mogą zmniejszać wnętrze. Barwy chłodne np. jasnoniebieski, szary oddalają, a więc sprawdzą się jako kolory małych wnętrz. Zanim wybierzesz kolory wnętrz w swoim mieszkaniu, obejrzyj naszą galerię zdjęć. Zobacz różne kolory wnętrz i sprawdź, które barwy Ci się podobają. Kolory wnętrz oprócz tego, że będą odpowiednio dobrane, muszą ci się podobać. W przeciwnym razie będziesz myślał o jak najszybszym ponownym malowaniu ścian.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE