Małe mieszkanie w stylu skandynawskim: wielofunkcyjna przestrzeń

2016-08-04 13:41

Małe mieszkanie w stylu skandynawskim przeszło gruntowny remont. Wystrój z lat 90. został zastąpiony rozwiązaniami w stylu skandynawskim. Właścicielce zależało by stworzyć przestrzeń, w której odetchnie po długim dniu – swój estetyczny azyl. Zobacz aranżację małego mieszkania, w którym postawiono na otwartą, wielofunkcyjną przestrzeń!

Właścicielka mieszkania - Karolina jest stylistką pracującą dla miesięcznika Elle. Fanka mieszkań w kamienicy. Ceni dobre materiały i proste formy. Zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Czego najwięcej ma stylistka mody? Ubrań i butów! Kolekcja tych ostatnich robi ogromne wrażenie. Pod tym względem Karolina może konkurować z Carrie Bradshaw. Szukała wnętrza, w którym odetchnie po długim dniu, stworzy swój estetyczny azyl. Mieszkania, gdzie każdy przedmiot będzie spójny z tym, jaka jest i co lubi.

Małe skandynawskie mieszkanie: wspomnienie lat 90

Małe mieszkanie przeszło gruntowny remont. W miejsce wystroju z lat 90. pojawiły się rozwiązania w stylu skandynawskim. Wnętrze mieszkania zyskało światło i nowoczesność. Fotografie zawieszone na ścianach są jedyną pamiątką po tamtych czasach. Pierwsza wizyta na warszawskiej Pradze, gdzie dzisiaj mieszka, nie była zachęcająca. Na środku salonu straszył barek z lat 90., a właściciele nie zadbali o porządek i przyjazną atmosferę - wspomina. Skupiła się jednak na pozytywach małego mieszkania: dużo światła, dobra lokalizacja, przestrzeń z potencjałem.

Zobacz też: Aranżacja jasnego mieszkania w stylu skandynawskim >>>

To optymistyczne podejście opuściło ją, gdy dokumenty były podpisane. Przestraszyła się stanu, w jakim pozostawili wnętrza mieszkania porzedni lokatorzy. Na kolacji u znajomych kolega znalazł rozwiązanie, polecił Karolinie fachową pomoc - Zofię Wyganowską. I choć na pierwszej wizycie architektka powiedziała: „O matko!”, szybko zamieniła marzenia Karoliny w projekt nowoczesnego małego mieszkania.

Małe mieszkanie: aranżacja w styl skandynawskim

Dla Karoliny estetyka ma wielkie znaczenie. Nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. Przyznaje się do zbieractwa najróżniejszych rzeczy w myśl zasady, że wszystko, co ładne, może się kiedyś przydać. Długie półki w salonie mają kilka funkcji: biblioteki, audioteki, ekspozytora pamiątek i zdjęć, a nawet toaletki. By przestrzeń małego mieszkania była jak najbardziej otwarta, w centrum mieszkania powstał kubik. Na nim mieści się sypialnia, zaś w jego wnętrzu kryje się łazienka. Właścicielce od początku zależało na tym, aby schody na antresolę były także szafą. Stworzone zgodnie z koncepcją obowiązującą w całym mieszkaniu – eksponujemy co ładne, sprytnie przechowujemy resztę. W małym mieszkaniu Karoliny liczy się pomysł, nie cena. Kuchnię wybrała z oferty jednej z sieciówek, dużo rzeczy znalazła na aukcjach internetowych. Nad kuchennym blatem i w salonie powiesiła lustra, by wnętrze było pełne światła, a mała przestrzeń wydawała się większa. Kotara, za którą chowa kolekcję butów, sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe.

Małe skandynawskie mieszkanie: coś starego, coś nowego

Dodatki nadają wnętrzu małego mieszkania loftowego charakteru. Fotel z podnóżkiem, dzisiaj ulubiony, właścicielka upolowała na aukcji internetowej. Industrialne lampy znalazł kolega. To oryginalne pofabryczne modele, które ze względu na wagę wymagały specjalnej konstrukcji, by je zawiesić. O charakterze wnętrza mieszkania najczęściej decydują dodatki, które głównie dobierała Karolina. Do jej mieszkaniu wprowadził się dialog starego z nowym.