Małe mieszkanie: jak optycznie powiększyć małe mieszkanie

2015-04-17 9:26 Milena Tuzimek

Małe mieszkania wymagają funkcjonalnych rozwiązań i trików, za sprawą których optycznie powiększymy pomieszczenie. Jakie rozwiązania do małych mieszkań są najpopularniejsze? Sprawdźcie, co zrobić aby optycznie powiększyć mieszkanie!

Małe mieszkanie też może być funkcjonalne i wbrew pozorom przestronne. Dobrze urządzona kawalerka będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości, a dzięki zastosowaniu kilku trików znajdzie się w niej dodatkowa przestrzeń do przechowywania, tak ważna w małych pomieszczeniach.

Małe mieszkanie: sposób na małe wnętrze

Projektantka wnętrz oraz stylistka Iza Skorupka doradziła co zrobić, aby optycznie powiększyć małe wnętrze. Ekspertka radzi, aby przede wszystkim postawić na jasne kolory, jako dekorację wybrać oryginalną fototapetę i nie przesadzać z kolekcjonowaniem bibelotów. Jak wiadomo zbieranie zbyt dużej ilości przedmiotów nie sprzyja małym wnętrzom. Nie tylko zabierają one przestrzeń, ale też potęgują wrażenie bałaganu. Do łask wróciły fototapety, które przez lata uznawane były za symbol kiczu, aktualnie pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach. Oprócz funkcji dekoracyjnej, są one doskonałym sposobem na optyczne powiększenie małych wnętrz. Najczęściej wybieranym motywem są czarno-białe zdjęcia dużych miast jak: Paryż, Londyn, Nowy Jork. Kolorowe fototapety są znacznie trudniejsze do zaaranżowania we wnętrzu i zamiast optycznego powiększenia możemy uzyskać odwrotny efekt.

 

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021