Małe mieszkanie i stare meble, czyli niebanalne wnętrze w klimacie artystycznego retro

2016-02-05 14:01 Anna Rychlewicz

Małe mieszkanie, w którym króluje czysta biel. Stanowiąc idealne tło dla kolorystycznych dodatków, podkreśla ona jednocześnie naturalny urok starych mebli. Niebanalne i niepowtarzalne małe mieszkanie, które urzeka aranżacją nawiązującą do artystycznego retro. Prezentujemy projekt wnętrz niewielkiego mieszkania na warszawskim Powiślu, za który odpowiada BE2 Studio Architektury.

Założeniem projektowym była aranżacja małego mieszkania, które charakteryzować będzie niebanalny i niepowtarzalny styl. Wszystko przy stosunkowo niewielkim budżecie. Warunkiem był projekt wnętrz, który będzie elastyczny i łatwy do aranżacji. Sercem małego mieszkania jest otwarta strefa dzienna, na którą składa się część wypoczynkowa z jadalnią oraz niewielkim aneksem kuchennym. We wnętrzu króluje czysta biel, dopełniona kolorystycznymi dodatkami i starymi meblami w nieco odnowionej wersji.

Małe mieszkanie w klimacie retro

Ideą projektu wnętrz małego mieszkania było zaaranżowanie przestrzeni w klimacie artystycznego retro, nawiązującego do atmosfery warszawskiego Powiśla. Wnętrza mieszkania z jednej strony miały przywodzić na myśl niezwykle artystyczną stronę dzielnicy, a z drugiej strony łączyć w sobie elementy przywodzące na myśl klimat retro. Dość odważne i niestandardowe rozwiązania pozwoliły na urządzenie małego mieszkania, które utrzymane zostało w neutralnej kolorystyce z dominacją bieli, a charakteru przestrzeni dodają jedynie kolororystyczne akcenty. Na plan pierwszy aranżacji małego mieszkania wychodzą stare meble, które zostały odnowione według autorskiego projektu architektów BE2 Studio Architektury.

Małe wnętrza: salon z jadalnią i aneksem kuchennym

Część dzienna małego mieszkania stanowi centrum życia i serce małego mieszkania. Składa się na nią klimatyczna część wypoczynkowa, jadalnia oraz aneks kuchenny, który w razie potrzeby można ukryć za delikatną zasłoną. Dzięki temu część dzienna nabierze wyjątkowej reprezentatywności, a całość strefy roboczej pozostanie w ukryciu. Część wypoczynkowa w salonie została wyznaczona za pomocą modnej kanapy w ciemnym kolorze. Idealnym jej dopełnieniem jest niewielki stolik z palet w białym kolorze oraz modnym fotelem typu Sako. W małym wnętrzu zdecydowano się na całkowite odsłonięcie okien, dzięki czemu wnętrze mieszkania wydaje się większe i przestronniejsze. Kolosalną rolę w ostatecznym wyrazie wnętrza odgrywa także oświetlenie, które zostało zaprojektowane na zasadzie swobodnie rozmieszczonych żarówek na kolorowych kablach. Bezkonkurencyjnymi bohaterami małego mieszkania pozostają jednak stare meble, którym nadano drugie życie. Dzięki temu małe mieszkania zyskuje na niepowtarzalności, a aranżacja wyraźnie nawiązuje do klimatu retro. Dowodem na umiłowanie tego stylu jest także projekt łazienki, w której króluje czarno-biała podłoga. Białe płytki na ścianie oraz absolutny minimalizm w wykończeniu przywodzą na myśl wspomnienie czasów PRL-u.

Kontakt z pracownią:

BE2 Studio Architektury
http://be2studio.pl/pl/
ul. Wilanowska 8A/31
00-422 Warszawa