Małe mieszkanie 13 mkw: projekt wnętrz w skali mikro

2020-07-22 14:37 Anna Rychlewicz

Małe mieszkanie wielkie duchem. Mikroskopijne wnętrze, które gwarantuje wszystkie niezbędne funkcje. Lokum mieszkalne w skali mikro, które obala wszelkie schematy aranżacyjne. Małe wnętrze, które dowodzi, że trzynastka wcale nie musi być pechowa. Dlaczego trzynastka? Bo właśnie tyle wynosi powierzchnia małego mieszkania, które zaprojektował, i w którym mieszkał przez kilka lat projektant Szymon Hanczar.

To nawet nie jest małe mieszkanie. To jest lokum mieszkalne w skali mikro. Niewiarygodnie funkcjonalne i nowoczesne. Ujmująco przestronne i pomysłowe. Zobaczcie projekt wnętrz o łącznej powierzchni 13 mkw, który dowodzi, że niemożliwe staje się możliwe!

Małe mieszkanie: życie na 13 mkw

Jeśli wydaje nam się, że 13 mkw jest zbyt małą powierzchnią do życia i codziennego funkcjonowania, to jesteśmy w błędzie. Okazuje się, że jest to absolutnie wystarczająca przestrzeń do zaaranżowania kuchni, łazienki, strefy do pracy, części sypialnej oraz miejsca do... bujania w obłokach. Szymon Hanczar, jak sam twierdzi, potrzebował mieszkania, które spełniałoby przede wszystkim rolę sypialni. Przy okazji - magazynu dla niezbędnych rzeczy. Zaprojektował małe mieszkanie o łącznej powierzchni 13 mkw, które wzbogacił we wszelkie niezbędne funkcje. Tym samym udowodnił, że tak mikroskopijna przestrzeń wystarczy, aby urządzić w niej swoje małe, ale własne cztery ściany.

Projekt wnętrz mieszkania w skali mikro

Małe mieszkanie zostało utrzymane w jasnych barwach, które sprawiają, że minimalna przestrzeń wydaje się optycznie większa. Przełamaniem dla minimalistycznej stylistyki małego wnętrza jest młodopolska skóra na podłodze, która jest także elementem dekoracyjnym aranżacji. Wykorzystując nieprzeciętną wysokość mieszkania, projektant zaplanował wygodną strefę do spania sytuując ją na antresoli. Wnętrze pod nią zostało zaaranżowane na niewielki aneks kuchenny oraz małą łazienkę. W pojemnej szafie, oprócz typowej funkcji do przechowywania, zaplanowano także miejsce na pralkę. Strefę do pracy wyznacza niewielki stolik, który w razie potrzeby może zostać rozłożony i pełnić funkcję stołu jadalnianego. Dodatkowe miejsce do odpoczynku zaplanowano pod oknem, gdzie dumnie wisi hamak zachęcający do chwili odpoczynku. W małym mieszkaniu nie zabrakło także miejsca dla atrybutu typowego mieszczucha, czyli roweru.

Kontakt z pracownią:

Szymon Hanczar Studio Projektowe
hanczar.com