Małe M pełne dobrych pomysłów

2017-08-09 11:21
Na dobrym tle
Autor: Marcin Grabowiecki Biel i szarość ścian dobrze eksponują kolorowe detale, np. okładki książek na „niewidzialnych” półkach. – Nie musieliśmy mówić Zuzi, która pomagała nam urządzić mieszkanie, co lubimy. Znamy się od lat – opowiada Ola.

Gdy Ola i Wojtek mieli się tu wprowadzić, wnętrza w niczym nie przypominały przestronnego industrialnego studia z charakterem. Przeciwnie – było to małe najbardziej typowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Jego metraż? Zaledwie 47 m kwadratowych. Na dodatek miało mnóstwo mankamentów. Ale właśnie one stały się atutami wystroju.

- Bierzemy to na siebie - tak gospodarze uspokajali fachowców zdziwionych ich pomysłami. Spec od gładzi narzekał, że się zostawia „łysy” beton, elektryk pokpiwał, że kable mają techniczne mocowania, a do tego tworzą jakieś zygzaki. Tak się przecież nie robi! Na koniec, z lekkim zdziwieniem, skomentowali efekt: „O, udało się! No fajnie, fajnie”. A wszystko zaczęło się od gruntownego remontu. Był po prostu nieodzowny. – Walka z żywiołem – Ola wspomina jego pierwszy etap. Wielka płyta, wiadomo, stawia opór, gdy się chce zmienić układ wnętrz.

 

O tym, jak gospodarze i architektka Zuzanna Dziurawiec poskromili wielką płytę, a nawet wykorzystali ją do dekoracji wnętrz, przeczytacie w najnowszym - wrześniowym numerze M jak mieszkanie. Od 11.08 jest w kioskach!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022