Kontrastowe kolory w mieszkaniu. Sposób na przytulne wnętrza z charakterem

2014-01-31 13:20 Dominika Olszyna|Gabriela Pawlak

Niebieski i czerwony przełamują grafitowo-białą kolorystykę w całym mieszkaniu. Kontrastowe kolory pozwalają wykreować efektowną przestrzeń, a dynamiczne graffiti na ścianach nadają wnętrzu artystyczny charakter. Całość nie zaburza nastroju domowego zacisza.

Urządzając mieszkanie warto postawić nie tylko na jego funkcjonalność, lecz także indywidualny charakter. Taką rolę mogą spełnić dodatki w kontrastowych kolorach i graffiti na ścianach, ukolowane w najbardziej widocznych punktach. Dzięki temu nie będą przytłaczać domowego zacisza. Przykładem takiego wystroju wnętrz może być mieszkanie Martyny i Michała.

Uporządkowane życie

Ubiegły rok był dla nich przełomowy. Udało im się połączyć organizację wesela z gruntownym remontem pierwszego mieszkania. Skorzystali z okazji, jaką podsuwał im los: rodzice Michała w latach 80. wybudowali na warszawskim Zaciszu czteropiętrowy budynek, w którym było wolne piętro. Duży metraż, widok na oddalone o 20 minut centrum Warszawy, zielona lokalizacja i ogród. Niestety, mieszkanie wymagało grutnownego remontu. Taka perspektywa nie przeraziła ich jednak, tym bardziej, że postanowili skorzystać z pomocy profesjonalisty - Mikołaja Wojciechowskiego z Pracowni Projektowania Wnętrz Sojka & Wojciechowski. Nie mieli sprecyzowanego pomysłu na charakter mieszkania. Martyna myślała o wnętrzu w stylu glamour, ale szybko przekonała się do stylu nowoczesnego, w ktorym pierwsze skrzypce grają funkcjonalne rozwiązania. Chciała je pogodzić z potrzebą stworzenia przestrzeni o indywidulanym charakterze. Takiej, która by odzwierciedlała jej i Michała upodobania. Całość robi duże wrażenie na gościach, dzięki czemu właściciele są zadowoleni z gotowego wnętrza.

 

 

 

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021