Mała, ale funkcjonalna. Oryginalna 25-metrowa kawalerka na wynajem

2021-11-12 9:11

Czy można urządzić funkcjonalne i komfortowe do mieszkania wnętrze, mając zaledwie 25 metrów kwadratowych? Pracownia Decoroom udowodniła, że nie tylko jest to jak najbardziej możliwe, ale także mieszkanie może być estetyczną ucztą dla zmysłów! Zobacz, jak w niebanalny sposób można zaaranżować malutką przestrzeń.

Spis treści

  1. Połączenie klasyki z nowoczesnością
  2. Wielofunkcyjna przestrzeń
  3. Zajrzyj do mieszkania: 

Kawalerka znajduje się w samym centrum Warszawy (niedaleko Starego Miasta i Placu Teatralnego). Właściciele zdecydowali przeznaczyć to mikro-mieszkanie na wynajem krótkookresowy. Niełatwe zadanie zaaranżowania tak małej przestrzeni zlecono pracowni Decoroom.

W efekcie powstało wnętrze przytulne i komfortowe, pełne starannie wyselekcjonowanego designu i funkcjonalnych rozwiązań, które mają za zadanie maksymalnie umilić pobyt gościom. W mieszkaniu królują proste formy i piękny, głęboki odcień niebieskiego, który wycisza i uspokaja. 

Połączenie klasyki z nowoczesnością

25-metrowa kawalerka łączy w sobie to, co najlepsze ze stylu klasycznego i nowoczesnego. Znajdziemy tutaj między innymi nawiązania do klasyki w postaci sztukaterii, drewnianej podłogi z barlineckiej deski, a także stylowe płytki na posadzkach w przedpokoju i części łazienkowej. Natomiast nutkę nowoczesności wprowadza do mieszkania między innymi dekoracyjne lustro, oświetlenie nad wanną oraz dodatki. 

Uwagę przykuwa także zabawa barwą - dominuje tu biel oraz nasycony odcień niebieskiego. Farbą w tym kolorze zostały pokryte nie tylko elementy wyposażenia i ściany, ale również sufit w toalecie. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Wielofunkcyjna przestrzeń

Kawalerka stawia na otwartą przestrzeń: łączy w sobie kuchnię, jadalnię, sypialnię oraz pokój kąpielowy z wygodną wolnostojącą wanną. By optycznie powiększyć przestrzeń, ścianę za wanną wyłożono kompozycją z luster. Granicę strefy kąpielowej wyznaczają ozdobne płytki. 

Pośrodku pomieszczenia, pod oknem znalazło się miejsce na stolik wraz z jadalnianymi krzesłami. W aneksie kuchennym zastosowano nowoczesną, minimalistyczną zabudowę w kolorze niebieskim, która pozwala w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni.

Toaleta jest wąska, ale funkcjonalna. Natomiast zygzakowata posadzka sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Po prawej stronie umieszczono dyskretną zabudowę, w której powstała strefa przechowywania. Ściany i sufit toalety pokryto niebieską farbą, nawiązując do pozostałej części mieszkania. Dodatkową ozdobę stanowią sztukaterie oraz dekoracyjne akcenty w postaci złotych lamp.

Projekt: studio Decoroom, www.decoroom.eu

Zajrzyj do mieszkania: