Kolorowy salon z kuchnią. Nowoczesna aranżacja wnętrza

2011-08-02 15:46

W małym mieszkaniu znajdują się salon z kuchnią, sypialnia i łazienka. Mieszkanie młodej singielki zostało urządzone małym kosztem, jest niewielkie, lecz wielofunkcyjne. Aranżacja wnętrz ujawnia upodobanie właścicielki do wyrazistych kolorów. Chciała, by kolory wnętrz dużo mówiły o niej.

Salon z kuchnią urządzono tak, by komunikacja w każdym miejscu pokoju była łatwa. Dla młodej osoby ważne jest, żeby goście mogli bawić się w większym gronie. Rozstawione pod kątem prostym sofy i stół przy kuchni otwartej na salon umożliwiają udane spotkania.

Salon z kuchnią: projekt wnętrz

Właścicielka mieszkania ustaliła z projektantką, że aranżacja wnętrz ma dużo o mnie mówić, pokazywać jej charakter. Projektantka potraktowała to poważnie i pozwoliła właścicielce wybrać kolory wnętrz oraz zielono-żółtą kanapę. Postawiono na nowoczesny styl. Urządzanie wnętrza zaczęło się od wyburzenia ściany, bo salon i kuchnia miały być połączone. Pani domu uwielbia gotować, więc chciał mieć na to jak najwięcej miejsca. Propozycję roszady pomieszczeń i burzenia ścian przyjęła z entuzjazmem, chociaż to oznaczało, że remont będzie trwał dłużej. W projekcie kuchni zaplanowano blat roboczy od ściany do ściany. Kuchenna strefa płynnie przechodzi w jadalnię i część wypoczynkową salonu. Architekta uważała, że należy jednak wizualnie oddzielić część wejściową od prywatnej. Postanowiła zawiesić zasłonę ze sznurków.

Salon z kuchnią: meble kuchenne

Meble i oświetlenie do kuchni właścicielka wybierała sama. Chciał mieć możliwość gry światłem. Kinkiety wzmacniają nastrojowość fioletu, a reflektorki w suficie precyzyjnie oświetlają blat podczas pracy. Kuchenny stół jest jadalnią nawet dla pięciu osób. Meble i dodatki: białe szafki kuchenne z blatem laminowanym zebrano, Black Red White; piekarnik, Amica; okap, Siemens; krzesło, Domoteka; stół wykonany na zamówienie (fornir hebanowy).