Kobieca dekoracja wnętrza w stylu shabby chic. Delikatne wnętrze

2013-05-02 15:26

Dekoracja wnętrza salonu w stylu shabby chic jest delikatna i kobieca. Stare przedmioty i meble w stylu shabby chic ładnie komponują się z jasną podłogą, a aranżacja salonu jest stylowa i nieprzesłodzona.

Dekoracje wnętrza salonu urządzono w stylu shabby chic. Dzięki takiej aranżacji salon nabrał nietypowego charakteru, a odnowione stare meble dostały drugie życie.

Kobieca dekoracja wnętrza

Styl shabby chic jest bardzo kobiecy i delikatny. Jego głównymi motywami są stare meble i przedmioty częściowo zestawione z nowymi. Najważniejsze jednak w salonie są stare meble, które odnowiono. Dopuszczalne jest także postarzanie mebli – dlatego niekiedy mają one chrakterystyczne pęknięcia, przecierki czy faktury. Określenie shabby chic używane jest także dla specjalnej techniki malowania przedmiotów kilkoma warstwami farb.

Dekoracja wnętrza z duszą

Dekoracja wnętrza salonu utrzymana jest w kolorystyce charakterystycznej dla stylu shabby chic – czyli jasnych pastelach, poszarzonej bieli i delikatnej, rozbielonej, starej żółci. Meble pochodzą głównie z targów staroci i ciekawych miejsc wnętrzarskich – jednak dekoracja wnętrza jest bardzo przemyślana. W salonie znajdziemy odnowioną i pobieloną komodę, rozłożysty kredens, potężny drewniany stół i ciekawy stolik do kawy. Również drobne dekoracje wnętrza salonu przywodzą na myśl miniony czas. W salonie mnóstwo jest gustownie dobranych bibelotów i starej porcelany.

Delikatna aranżacja salonu w stylu shabby chic jest bardzo kobieca i stylowa. Właściwy dobór dodatków sprawił, że dekoracja wnętrza nie jest monotonna ani przesłodzona.