Kawalerka w kropki: małe mieszkanie w nowoczesnej stylizacji

2015-03-08 14:01 Anna Rychlewicz

Kawalerka utrzymana w biało-czarnej kolorystyce. Małe wnętrze, którego stylistyka nie zostaje zakłócona zbędnym kolorem i detalem. Małe mieszkanie, którego największą zaletą jest monochromatyczność, a bezkompromisową dekoracją - kropki, ot tak po prostu. Prezentujemy projekt nowoczesnej kawalerki według koncepcji ALE DESIGN Grzegorz Grzywacz.

Aranżacja kawalerki nie należy to łatwych zadań. Urządzanie małych wnętrz wymaga przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań, których urzeczywistnienie w aranżacji pozwoli na stworzenie kawalerki przytulnej, wygodnej, ale także niezwykle estetycznej. Czy możliwe jest zaplanowanie wszystkich niezbędnych funkcji do codziennego użytkowania w jednym wnętrzu, na zaledwie 24 mkw.? Jak najbardziej! Dowodem na to jest projekt kawalerki według koncepcji ALE DESIGN Grzegorz Grzywacz.

Projekt kawalerka: czyli jedno wnętrze, kilka funkcji

Założeniem projektowym było wyremontowanie małego mieszkania, które na zaledwie 24 mkw pomieściłoby wszelkie niezbędne funkcje do codziennego użytkowania. Małe mieszkanie, jedna przestrzeń i wiele różnorodnych funkcji. Wyzwania podjął się Grzegorz Grzywacz z pracowni ALE DESIGN. Warunkiem było wydzielenie w kawalerce konkretnych funkcji, których granice byłyby wydzielone poprzez odpowiednie ustawienie mebli, a całość tworzyłaby zgrabne i spójne aranżacyjnie małe mieszkanie. W kawalerce udało się wydzielić niewielki aneks kuchenny wraz ze strefą jadalnianą, salon i miejsce do pracy, a także odizolowaną nieco sypialnie, która została zlokalizowana w niewielkiej wnęce.

Małe mieszkanie w kropki według ALE DESIGN Grzegorz Grzywacz

W kwestii stylistyki kawalerki zdecydowano się na niczym nie zmąconą nowoczesność, która przejawia się przede wszystkim w monochromatycznej kolorystyce. We wnętrzu dominuje klasyczny czarno-biały zestaw, dla którego największą ozdobą, a jednocześnie detalem mającym optycznie powiększać przestrzeń są kropki. Wszechobecna biel sprawia, że małe wnętrze nabiera przestronności, a także jest idealnym podkładem, który przyszły najemca może dowolnie kształtować według własnych upodobań. We wnętrzu niemałe znaczenie ma też oświetlenie, którego rolę przyjmują trzy symetrycznie rozłożone lampy w minimalistycznym stylu. Oświetlenie trzech różnych stref kawalerki w jednakowy sposób sprawia, że projekt wnętrza zyskuje na spójności, a lampy stają się elementem spajającym aranżację.

Nowoczesna aranżacja małego mieszkania

Projekt aneksu kuchennego wyróżnia funkcjonalny minimalizm, który prezentuje się niezwykle estetycznie. Biała zabudowa meblowa została urozmaicona czarnym lacobelem w białe kropki, który nadaje całości charakteru. Nowoczesnego looku tej części wnętrza nadaje także ściana w kolorze jasnej szarości. Na granicy kuchni i części salonowej, zlokalizowano niewielki stół z krzesłami, który jest jednocześnie wyznacznikiem strefy jadalnianej we wnętrzu. Pomysłowym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie sypialni w niewielkiej wnęce, co nadaje tej przestrzeni wyjątkowej prywatności. Część wypoczynkową w kawalerce wyznacza biała sofa, do której dostawiono minimalistyczny blat na kółkach. W ten sposób udało się także zaaranżować mobilną strefę do pracy. Na uwagę zasługuje także projekt łazienki, która została utrzymana w identycznej stylistyce, co pozostała część małego mieszkania. We wnętrzu króluje czarno-biały duet, który ożywiony został oczywiście nieodzowną kropką.

Kontakt z pracownią:

ALE DESIGN
www.aledesign.com.pl

inż. arch. Grzegorz Grzywacz
telefon : +48 794 645 504
e-mail: grzywaczgrzegorz@o2.pl

inż. arch. Agnieszka Biskup
telefon : +48 668 156 842
e-mail: biskupagnieszka@o2.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021