Jasne i kobiece. Mieszkanie z wiosną w tle

2021-03-31 14:50 Redakcja, mat. prasowe
Kobiece Mieszkanie (proj. Agata Sobańska)
Autor: foto: Mikołaj Dąbrowski; projekt: Agata Sobańska, pracownia So Home Design Jest delikatnie i subtelnie - wszystko dzięki odpowiednim meblom i dodatkom

Mieszkanie miało być jasne i subtelne. Wszystkie dodatki oraz motywy roślinne przywodzą na myśl wiosnę. Projektem zajęła się Agata Sobańska, architektka z pracowni So Home Design.

Mieszkanie znajduje się w Warszawie. Projekt obejmował salon (bez aneksu kuchennego), hol, sypialnię oraz bibliotekę. Łącznie 43 m2. Bardzo cennym aspektem było wprowadzenie do wnętrz roślinnego akcentu, który przywodziłby na myśl leśne spacery i w naturalny sposób sprzyjał wypoczynkowi.

Niecodzienne dodatki

W projekcie wykorzystano tapetę Sherwood marki Wonderwall, która ozdobiła jedną ze ścian niedużej sypialni. W salonie natomiast, wyróżnia się sofa w niecodziennym i odważnym kolorze. Mamy więc odcienie łososiowego różu i pomarańczowe dodatki, które wyszły na pierwszy plan.

Domowa biblioteka

Lekkości dodały białe elementy wyposażenia: lampa, stół, dywan, czy wysoki, ażurowy regał z metalu. Stały się jasnym, estetycznym tłem dla mocniejszych akcentów we wnętrzu. Domową bibliotekę wypełniły książki. Na jednej ścianie zaprojektowano wysoki na całe pomieszczenie regał, gdzie materiałami wykończeniowymi nawiązano do istniejącej zabudowy w pozostałej części mieszkania. Po drugiej stronie pokoju przygotowano kącik do czytania oraz biurko do pracy.

W projekcie królują soczyste kolory, świeżość i wyraźnie odczuwalna lekkość jakby wiosna wkroczyła do wnętrz!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021