Jasne i kobiece. Mieszkanie z wiosną w tle

2021-03-31 14:50 Redakcja, mat. prasowe
Kobiece Mieszkanie (proj. Agata Sobańska)
Autor: foto: Mikołaj Dąbrowski; projekt: Agata Sobańska, pracownia So Home Design Jest delikatnie i subtelnie - wszystko dzięki odpowiednim meblom i dodatkom

Mieszkanie miało być jasne i subtelne. Wszystkie dodatki oraz motywy roślinne przywodzą na myśl wiosnę. Projektem zajęła się Agata Sobańska, architektka z pracowni So Home Design.

Mieszkanie znajduje się w Warszawie. Projekt obejmował salon (bez aneksu kuchennego), hol, sypialnię oraz bibliotekę. Łącznie 43 m2. Bardzo cennym aspektem było wprowadzenie do wnętrz roślinnego akcentu, który przywodziłby na myśl leśne spacery i w naturalny sposób sprzyjał wypoczynkowi.

Niecodzienne dodatki

W projekcie wykorzystano tapetę Sherwood marki Wonderwall, która ozdobiła jedną ze ścian niedużej sypialni. W salonie natomiast, wyróżnia się sofa w niecodziennym i odważnym kolorze. Mamy więc odcienie łososiowego różu i pomarańczowe dodatki, które wyszły na pierwszy plan.

Domowa biblioteka

Lekkości dodały białe elementy wyposażenia: lampa, stół, dywan, czy wysoki, ażurowy regał z metalu. Stały się jasnym, estetycznym tłem dla mocniejszych akcentów we wnętrzu. Domową bibliotekę wypełniły książki. Na jednej ścianie zaprojektowano wysoki na całe pomieszczenie regał, gdzie materiałami wykończeniowymi nawiązano do istniejącej zabudowy w pozostałej części mieszkania. Po drugiej stronie pokoju przygotowano kącik do czytania oraz biurko do pracy.

W projekcie królują soczyste kolory, świeżość i wyraźnie odczuwalna lekkość jakby wiosna wkroczyła do wnętrz!

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021