Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft? Tu szarość połączono z błękitem

2023-09-15 16:12

Rodzina, która przeprowadziła się do tego mieszkania, bardzo lubi szarości. Tak też wcześniej mieszkała. W nowym miejscu nie chcieli rezygnować z tego koloru, ale zależało im, aby wprowadzić do niego trochę energii. Tym sposobem ich apartament na warszawskiej Pradze zyskał błękitne rumieńce. Zobacz, jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft!

Spis treści

  1. Z czym łączyć błękit?
  2. Loftowy hol
  3. Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft! Błękitno-szara strefa dzienna
  4. Salon w stylu soft loft
  5. Industrialna łazienka

To mieszkanie stało się domem dla młodego małżeństwa i ich dziecka. Kiedy szukali nowego lokum, zachwycili się zieloną okolicę, która teraz jest miejscem ich wypoczynku po pracy. 

Z czym łączyć błękit?

Do tej pory wieszczono, że błękit stanie się drugą szarością. Póki co tej barwie nie udało się osiągnąć takiego statusu, ale za to idealnie idzie z szarością w parze. W tym mieszkaniu jest to szczególnie widoczne.

Błękit jest tu kolorystycznym twistem, osadzonym nieco w industrialnym klimacie i wpisującym się w estetykę soft loft, dla której szczególnie charakterystyczne są czarne detale. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym wnętrzom.

Loftowy hol

Wchodząc do tego mieszkania, czujemy już jego klimat. W przedpokoju szare płytki połączono z mocną barwą błękitu. Industrialnego charakteru nadają jej lustrzane fronty szafy poprzecinane czarnymi szprosami.

Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft! Błękitno-szara strefa dzienna

Strefa dzienna pełni funkcję salonu, kuchni i jadalni. Tu wyjątkowy odcień błękitu jest szczególnie widoczny. Zdominował bowiem całą strefę kuchenną. Błękitna jest cała zabudowa. Architektka z Deer Design, która pomogła zaprojektować te wnętrza, postawiła na gładkie fronty. Aby zachować minimalizm tak typowy dla stylu loftowego, szafki nie posiadają uchwytów. 

Mieszkanie w odcieniach błękitu
Autor: Projekt: Deer Design, fot. Marta Wołosz, Molenda/Pracownia Fotografii Positiff

Szafki zestawiono z białymi blatami, czarnymi, nieco industrialnymi dodatkami w postaci zabudowy okapu, która służy jako półka na wino, i drewna: ustawionego zaraz za wyspą stołu, obok którego stanęły tapicerowane aksamitną, szarą tkaniną krzesła. 

Strefa kuchenna od jadalni oddzielona jest nie tylko za pomocą wyspy kuchennej, ale też podłogi. W salonie i jadalni widzimy ciepłe drewno, natomiast w kuchni szare wielkoformatowe płytki przywodzące na myśl surowy beton.

Salon w stylu soft loft

Salon znajduje się po przeciwległej stronie kuchni. Tutaj ponownie widzimy drewno w postaci szafki rtv. Ściana telewizyjna została zabudowana dekoracyjnymi czarnymi panelami.  

W salonie również nie brakło kolorowego akcentu. Pod ścianą, dokładnie naprzeciwko telewizora stanęła kobaltowa sofa, a obok niego ustawiono dywan, który z daleka sprawia wrażenie błękitnego. 

Industrialna łazienka

Łazienka to najbardziej surowe wnętrze w całym mieszkaniu. Szare, mocno industrialne płytki zestawiono z czarną lampką, szafką pod umywalkę, czarnym designerskim kaloryferem i elementami montażowymi prysznica utrzymanymi również w tym samym kolorze. Światło wnosi tu tylko armatura: biała umywalka, sedes i wanna. 

  • Projekt: Maja Śmichura, Deer Design
  • Fot: Marta Wołosz – Molenda/Pracownia Fotografii Positiff

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wnętrza w stylu soft loft. Jak je urządzić? 96-metrowa szeregówka może zainspirować

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE