Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft? Tu szarość połączono z błękitem

2023-09-15 16:12

Rodzina, która przeprowadziła się do tego mieszkania, bardzo lubi szarości. Tak też wcześniej mieszkała. W nowym miejscu nie chcieli rezygnować z tego koloru, ale zależało im, aby wprowadzić do niego trochę energii. Tym sposobem ich apartament na warszawskiej Pradze zyskał błękitne rumieńce. Zobacz, jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft!

Spis treści

  1. Z czym łączyć błękit?
  2. Loftowy hol
  3. Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft! Błękitno-szara strefa dzienna
  4. Salon w stylu soft loft
  5. Industrialna łazienka

To mieszkanie stało się domem dla młodego małżeństwa i ich dziecka. Kiedy szukali nowego lokum, zachwycili się zieloną okolicę, która teraz jest miejscem ich wypoczynku po pracy. 

Z czym łączyć błękit?

Do tej pory wieszczono, że błękit stanie się drugą szarością. Póki co tej barwie nie udało się osiągnąć takiego statusu, ale za to idealnie idzie z szarością w parze. W tym mieszkaniu jest to szczególnie widoczne.

Błękit jest tu kolorystycznym twistem, osadzonym nieco w industrialnym klimacie i wpisującym się w estetykę soft loft, dla której szczególnie charakterystyczne są czarne detale. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym wnętrzom.

Loftowy hol

Wchodząc do tego mieszkania, czujemy już jego klimat. W przedpokoju szare płytki połączono z mocną barwą błękitu. Industrialnego charakteru nadają jej lustrzane fronty szafy poprzecinane czarnymi szprosami.

Jak urządzić mieszkanie w stylu soft loft! Błękitno-szara strefa dzienna

Strefa dzienna pełni funkcję salonu, kuchni i jadalni. Tu wyjątkowy odcień błękitu jest szczególnie widoczny. Zdominował bowiem całą strefę kuchenną. Błękitna jest cała zabudowa. Architektka z Deer Design, która pomogła zaprojektować te wnętrza, postawiła na gładkie fronty. Aby zachować minimalizm tak typowy dla stylu loftowego, szafki nie posiadają uchwytów. 

Mieszkanie w odcieniach błękitu
Autor: Projekt: Deer Design, fot. Marta Wołosz, Molenda/Pracownia Fotografii Positiff

Szafki zestawiono z białymi blatami, czarnymi, nieco industrialnymi dodatkami w postaci zabudowy okapu, która służy jako półka na wino, i drewna: ustawionego zaraz za wyspą stołu, obok którego stanęły tapicerowane aksamitną, szarą tkaniną krzesła. 

Strefa kuchenna od jadalni oddzielona jest nie tylko za pomocą wyspy kuchennej, ale też podłogi. W salonie i jadalni widzimy ciepłe drewno, natomiast w kuchni szare wielkoformatowe płytki przywodzące na myśl surowy beton.

Salon w stylu soft loft

Salon znajduje się po przeciwległej stronie kuchni. Tutaj ponownie widzimy drewno w postaci szafki rtv. Ściana telewizyjna została zabudowana dekoracyjnymi czarnymi panelami.  

W salonie również nie brakło kolorowego akcentu. Pod ścianą, dokładnie naprzeciwko telewizora stanęła kobaltowa sofa, a obok niego ustawiono dywan, który z daleka sprawia wrażenie błękitnego. 

Industrialna łazienka

Łazienka to najbardziej surowe wnętrze w całym mieszkaniu. Szare, mocno industrialne płytki zestawiono z czarną lampką, szafką pod umywalkę, czarnym designerskim kaloryferem i elementami montażowymi prysznica utrzymanymi również w tym samym kolorze. Światło wnosi tu tylko armatura: biała umywalka, sedes i wanna. 

  • Projekt: Maja Śmichura, Deer Design
  • Fot: Marta Wołosz – Molenda/Pracownia Fotografii Positiff

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wnętrza w stylu soft loft. Jak je urządzić? 96-metrowa szeregówka może zainspirować

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?