Jak dobrać szafkę RTV do telewizora? Szafki pod telewizor - nowoczesne modele

2023-09-11 13:05

Chociaż zdarzają się salony w polskich domach, gdzie nie uświadczymy telewizora, to jest ich stosunkowo niedużo. W związku z tym odpowiednia szafka rtv stała się sprzętem, który jest nieodłącznie z nim związany. W naszej galerii znajdziesz piękne szafki pod telewizor — nowoczesne, ale i bardziej tradycyjne. Dowiesz się również, jak dobrać szafkę RTV do telewizora?

Spis treści

 1. Szafka rtv do salonu
 2. Szafki pod telewizor — nowoczesne wpiszą się w każdą estetykę i styl
 3. Jaki rozmiar szafki pod telewizor? 
 4. Jaka szafka pod telewizor 40 cali? 
 5. Czy szafka pod TV może być mniejsza?
 6. Co zamiast szafki pod telewizor?
 7. Jaka głębokość szafki pod telewizor?
 8. Jak dobrać szafkę RTV do telewizora?
 9. Przeczytaj również:

Szafka rtv do salonu

Niezależnie, czy chcesz powiesić telewizor na ścianie, czy postawić go właśnie na szafce rtv, ten mebel jest nieodłącznym elementem salonu, bez którego ściana telewizyjna wydaje się jakby niedokończona i pusta. 

Szafki pod telewizor, nowoczesne czy nie, to rozwiązanie nie tylko wpływające na estetykę strefy wypoczynku, ale też bardzo praktyczne. To tam zazwyczaj trzymamy konsolę, piloty, ukrywamy w nich kable. Poza tym są bardzo pojemne, a, jak wiadomo, miejsc do przechowywania nigdy dość! 

Pozwalają utrzymać porządek w salonie bez konieczności eksponowania wszystkich urządzeń elektronicznych.

Szafki pod telewizor — nowoczesne wpiszą się w każdą estetykę i styl

Szafki pod telewizor, podobne jak każde inne meble, są dostępne w tak wielu rozmiarach, kolorach i stylistykach, że bez problemu znajdziesz model, który wpisze się w estetykę twojego wnętrza. 

Przeczytaj także: Salon 2023 inspiracje, porady ekspertów. Jak urządzić nowoczesny i przytulny salon

Jaki rozmiar szafki pod telewizor? 

Jeśli zastanawiasz się, jakie rozmiar szafki pod telewizor najlepiej wybrać, musisz pamiętać, że trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy:

 • wielkość telewizora
 • dostępną przestrzeń w salonie 

Aby zachować odpowiednie proporcje, mebel powinien być nieco szerszy niż telewizor. Weź pod uwagę jednak metraż twojego salonu. Jeśli pokój jest naprawdę mały, a jednak zdecydowałeś się na telewizor o dużej przekątnej, który zajmie prawie całą ze ścian, najlepiej zdecydować się na szafkę rtv, która będzie odpowiadać szerokości pokoju. 

W ten sposób zyskasz sporo miejsca do przechowywania i, jak już wspomniano, zachowasz proporcje.

Szafka pod telewizor Forest
Autor: Materiały prasowe/Agata Meble

Jaka szafka pod telewizor 40 cali? 

Jeśli posiadasz telewizor o przekątnej 40 cali, to znaczy, że szerokość jego ekranu wynosi 90 cm, a wysokość 50 cm. Telewizor może być jednak większy, jednak ma bardzo grube ramy.

A zatem, jaka szafka pod telewizor 40 cali? Najlepiej sprawdzi się taka o szerokości od 90 do 120 cm. 

Czy szafka pod TV może być mniejsza?

Pamiętaj, że to nie ty jesteś dla szafki pod telewizor, tylko szafka pod telewizor dla ciebie. Ma spełnić twoje oczekiwania i potrzeby! Nawet jeśli kupisz duży telewizor, a szafka o jego wymiarach lub większa wyglądałaby karykaturalnie na ścianie albo po prostu nie mieściłaby się na niej ze względu na inne meble, nie jest to żadną przeszkodą.

Jeśli masz zamiar postawić na niej telewizor, musi być jednak stabilna i utrzymać jego ciężar. To warunek konieczny!

Co zamiast szafki pod telewizor?

Obecnie do łask wracają meblościanki w nowoczesnym wydaniu. Stolarz może wykonać dla ciebie ciekawą zabudowę, w której zostanie również uwzględnione miejsce na telewizor. Ty zyskasz dużo miejsc do przechowywania i nie będziesz musieć kupować szafki rtv.

Jaka głębokość szafki pod telewizor?

Czy wiesz, co będziesz trzymać w szafce pod telewizor? Może u ciebie będzie to miejsce na konsolę do gier, a może na jeszcze inny sprzęt elektroniczny? Zmierz największy przedmiot, który chcesz tam schować.

Ten wymiar będzie dla ciebie mniej więcej wyznacznikiem, jakiej szafki pod telewizor szukać. Standardowa głębokość wynosi zazwyczaj od 40 do 60 centymetrów. 

Jak dobrać szafkę RTV do telewizora?

Przy wyborze szafki pod telewizor warto wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar telewizora, ale także styl aranżacji wnętrza oraz nasze osobiste preferencje. Szafka powinna pasować do reszty mebli w salonie i tworzyć spójną całość.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na materiały wykonania oraz funkcjonalność mebla, aby spełnił wszystkie twoje oczekiwania.

Przeczytaj również:

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu? 12 najmodniejszych modeli

QUIZ. Znasz nazwy mebli? Niektóre cię zaskoczą

Pytanie 1 z 12
Łóżko ze skrzynią do chowania pościeli to...
Meble z drewna. Z wizytą w pracowni Swallow’s Tail Furniture