Spis treści
- Jak urządzić mieszkanie dla singla? Manifest indywidualności
- Minimalistyczne mieszkanie dla mężczyzny, który kocha gotować
- Czarna kuchnia z drewnem
- Minimalistyczny salon
- Jak urządzić mieszkanie dla singla? Inspiracje
Jak urządzić mieszkanie dla singla? Manifest indywidualności
Z takim zadaniem musieli zmierzyć się architekci z pracowni Interiorsy. Wbrew pozorom mieszkanie dla singla, którym w tym wypadku jest młody informatyk, to nie niewielka kawalerka, ale 130 m apartament!
Ze względu na swój stan cywilny inwestor nie musiał iść na kompromisy, a jedynie przedstawić swoje potrzeby architektom, których zadaniem, obok wykonania projektu odpowiadającego klientowi, było również studzenie jego wizji, jeśli funkcjonalność i ergonomia mieszkania miałaby na tym ucierpieć.
Minimalistyczne mieszkanie dla mężczyzny, który kocha gotować
I tak powstały wnętrza nowoczesne i eleganckie, a jednocześnie o minimalistycznej duszy. Są nie tylko miejscem, gdzie można zaprosić znajomych, ale również sprzyjają rozwojowi pasji inwestora.
– Tym razem mieliśmy zaaranżować mieszkanie dla młodego singla, który jest informatykiem, a jego drugim zamiłowaniem jest gotowanie. Priorytetem stała się więc przestronna kuchnia z wyspą i widokiem na salon oraz jadalnię. Jako że wbrew temu, co utarło się mówić o informatykach, w tym konkretnym przypadku znajomi bywają w mieszkaniu często, stąd wygodne sofy umilają spotkania przy wspólnym gotowaniu i planszówkach – wyjaśniają autorzy projektu.

i
Czarna kuchnia z drewnem
Strefą dzienną tworzą salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia. Kuchnię utrzymano w stonowanych barwach: gładkie czarne fronty górnej zabudowy połączono z drewnianym fornirem oraz blaty z rysunkiem kamienia. Ich minimalizm przełamano złotymi dodatkami: armaturą czy oświetleniem.
Minimalistyczny salon
Inwestor oprócz tego, że lubi gotować, chętnie spotyka się z przyjaciółmi. Właśnie dlatego w salonie stanęły dwie wygodne sofy. Obszerna strefa dzienna zapewni, że nawet duża liczba gości, będzie miała gdzie siedzieć. Między kuchnią i salonem pojawił się bowiem stół pełniący funkcję jadalni.
Całe mieszkanie zostało urządzone w neutralnej palecie barw, którą zdominowały szarości, czernie i brązy. Te męskie wnętrza wyposażono tylko w najpotrzebniejsze sprzęty o minimalistycznych i lekkich formach. Celem było stworzenie wrażenia przestronności i porządku. Surowość została jednak przełamana dzięki wprowadzeniu tu miękkich tkanin i drewna.

i
– Szarości, czerń i brązy nie pojawiły się tu przypadkiem. To ulubione barwy właściciela, który właśnie w tej tonacji kolorystycznej odnajduje się najlepiej. Jego indywidualne preferencje postanowiliśmy wykorzystać tak, by podkreślić męski charakter aranżacji. Stąd wnętrze utrzymane jest w nieco chłodnej stylistyce loft, jednocześnie hołdując zasadzie „less is more”. Dlatego ograniczyliśmy wyposażenie do minimum, wybierając matowe wykończenia powierzchni oraz meble o prostej i lekkiej bryle. Pozwoliło to dodać wybranym przez właściciela ciemnym kolorom swoistej eteryczności, zapewniając tak ważne we własnym M poczucie przestronności, czystości i ładu. Z naszej perspektywy to bardzo istotne elementy, które znacznie wpływają na komfort użytkowania wnętrz. Dodaliśmy też subtelne złote akcenty w postaci pumy czy lamp, które czynią przestrzeń bardziej reprezentacyjną – wyjaśniają architekci.
- Projekt wnętrza: Interiorsy: Marta Iglewska i Radosław Wójcik
- Zdjęcia: Bartek Zaborowski
Jak urządzić mieszkanie dla singla? Inspiracje
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 50-m mieszkanie w szarościach, czerni i brązach. Uzupełniono je orientalnym akcentem
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwie identyczne łazienki na dwa sposoby. Jedną urządziła architektka, drugą redaktorka