Jak urządzić małe mieszkanie na wynajem? 35-m kawalerka w stylu loft

2024-07-08 10:40

Jak urządzić małe mieszkanie na wynajem? Ta kawalerka ma zaledwie 35 m kw., ale może być przykładem, jak zrobić to dobrze! Jest nie tylko funkcjonalna, ale estetyczna — utrzymano ją w ciągle modnym stylu loftowym. Gotowa inspiracja!

Spis treści

  1. Jak urządzić małe mieszkanie na wynajem?
  2. Kawalerka w stylu loft
  3. Zajrzyj do loftowej kawalerki. Zdjęcia

Jak urządzić małe mieszkanie na wynajem?

Właściciel niewielkiego mieszkania kupił lokal z myślą o przeznaczeniu go na wynajem. Projekt i aranżację kawalerki zlecił arch. Marcie Krukowskiej, która ma doświadczenie w pracy z małymi, niełatwymi do urządzenia przestrzeniami.

By stworzyć wygodną przestrzeń dla osób wynajmujących kawalerkę, w pierwszej kolejności trzeba było gruntownie zmienić układ funkcjonalny. Na szczęście udało się to zrobić jeszcze podczas prac deweloperskich, co pozwoliło zaoszczędzić właścicielowi mieszkania czas i pieniądze na późniejsze remonty.

Zamurowaliśmy drzwi do sypialni, a wybiliśmy otwór między pokojami. Dzięki temu mieszkanie zyskało więcej światła dziennego. Pomimo tak niewielkiego metrażu, przy zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki i przeszkleń, czuć tu przestrzeń

– wyjaśnia Marta Krukowska.

35-metrowe mieszkanie w stylu loft
Autor: Dagmara Maroszek-Bździuch, Mufka Fotografia

Kawalerka w stylu loft

We wnętrzu dominują jasne, stonowane kolory, głównie biele i delikatne loftowe szarości. To właśnie styl industrialny jest w 35-metrowym mieszkaniu motywem przewodnim, a czarne dodatki i inspirowane loftami elementy wyposażenia nadają aranżacji wyjątkowego charakteru.

Szara jest więc podłoga, zabudowa kuchenna (z domieszką zieleni) w formie aneksu, a także praktyczna sofa z funkcją spania.

Czarne są z kolei krzesła w jadalni, szafka RTV ze szklanymi frontami, industrialne oświetlenie, łóżko w sypialni, biurko, a także pralka i zabudowa w łazience.

ZOBACZ TEŻ: Rośliny do kawalerki. 15 najlepszych roślin do małego mieszkania

35-metrowe mieszkanie w stylu loft
Autor: Dagmara Maroszek-Bździuch, Mufka Fotografia

Ograniczone do minimum wyposażenie mieszkania sprawia, że jest tu więcej przestrzeni. Duże okna rozświetlają wnętrze, a szklane powierzchnie i tafle luster dodatkowo ją multiplikują. Te ostatnie zdobią fronty szaf, które zgodnie z założeniem projektantki, zapewniają miejsce do przechowywania, a tym samym przesądzają o jego funkcjonalności.

Zajrzyj do loftowej kawalerki. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mieszkanie w stylu loft z czarną kuchnią z drewnem. Luiza eksponuje w nim swoją sztukę!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie