Jak urządzić biuro w domu? Wygląda nie tylko pięknie, ale też funkcjonalnie. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się!

2023-09-21 15:18

Biuro w domu to dziś obowiązkowe pomieszczenie dla osób pracujących zdalnie. Być może prowadzisz niewielką firmę i potrzebujesz miejsca dla siebie? Jak zatem urządzić biuro w domu, aby było przytulne, funkcjonalne i sprzyjało koncentracji? Zobacz modne inspiracje1

Spis treści

 1. Jak zorganizować biuro w domu?
 2. Co do domowego biura?
 3. Gdzie urządzić biuro w domu?
 4. Jak przytulnie urządzić biuro? Zobacz zdjęcia

Jak zorganizować biuro w domu?

W zależności od pracy, którą będziesz wykonywać w biurze, będzie potrzebowało innego wyposażenia. Aranżację zacznij od wyboru kolorów. Zwróć uwagę na to, że mogą nas uspokajać lub wręcz przeciwnie - pobudzać. Decydując się na konkretne kolory, warto wziąć pod uwagę też swoje preferencje oraz styl, w jakim urządzamy mieszkanie. Oto kilka kolorów, które chętnie są wybierane do biur:

 • biały - optycznie powiększa przestrzeń, nadaje delikatności, jest neutralnym tłem do dalszej aranżacji
 • niebieski - sprzyja koncentracji i równowadze, można go połączyć z dodatkami w wyrazistych kolorach
 • szary - elegancki i subtelny, modny, uspokajający
 • zielony - pobudza kreatywność, uspokaja, barwa określana jako optymistyczna, pasuje do wnętrz inspirowanych naturą
 • brązowy - dodaje wnętrzu ciepła i głębi, warto postawić na jedną ścianę w takim kolorze
 • żółty - pobudza, dodaje optymizmu, energii i radości

Pamiętaj, że przyjazne barwy będą pozytywnie wpływać na Twoją psychikę. Wpłynie to na lepszą jakość pracy i minimalizowanie zmęczenia.

Co do domowego biura?

W funkcjonalnym biurze musi znaleźć się miejsce na biurko lub fotel oraz biurko. Nie powinno zabraknąć półek i regałów na dokumenty i inne potrzebne rzeczy. W biurze warto wyznaczyć również miejsce na odpoczynek - zadbaj o wygodną sofa lub fotel, mini głośnik, który po połączeniu z telefonem zapewni nam piękną muzykę.

Pamiętaj też o odpowiednim oświetleniu. Najlepsze jest naturalne światło, ale nie zawsze mamy do niego stały dostęp. Tym bardziej, jeśli lubimy pracować wieczorem. Co musi znaleźć się w domowym biurze?

 • Meble: biurko, krzesło biurowe, regały lub szafki na dokumenty i akcesoria biurowe.
 • Sprzęt komputerowy: jeśli Twoja praca tego wymaga - laptop lub komputer stacjonarny, drukarka, kamerka, mikrofon
 • Lampy
 • Akcesoria biurowe: długopisy, kalendarze, notatniki, kartki do drukarki, spinacze, małe karteczki, pojemniki na dokumenty, teczki, segregatory.
 • Dekoracje - wazony, rośliny, obrazy, grafiki, dywan, zasłony, firanki

- Coraz popularniejsze są biurka typu stand up z regulowaną wysokością blatu, która umożliwia pracę w pozycji siedzącej, ale też stojącej - czytamy na stronie westwing.pl. 

- Niektóre modele posiadają tapicerowaną przesłonę, która otacza biurko jak kokon – to pomysłowe rozwiązanie wpływa na akustykę (do siedzącego dociera mniej rozpraszających dźwięków) – taka „udomowiona” przestrzeń jest bardziej komfortowa i przyjazna. Nawet jeśli nie chcesz zainwestować w biurka regulowane, warto dać pracownikom opcje pracy na stojąco, za pomocą specjalnie wyprofilowanych do tego celu pudełek.

Gdzie urządzić biuro w domu?

Na urządzenie biura w mieszkaniu najlepiej jest wybrać miejsce ciche. Te, które znajduje się daleko od ciągów komunikacyjnych i hałasu. Biuro ma być miejscem spokojnym, w którym będziemy mogli się skoncentrować, a czasem też odpocząć. Dobrym pomysłem jest dodatkowe wyciszenie pomieszczenia.

Biurko najlepiej, aby stało bokiem lub przodem do okna - ułatwi to pracę przy komputerze oraz zapewni nam światło dzienne. Nie ma nic gorszego niż promienie słońca, które odbijają się w monitorze. Osoby leworęczne powinny mieć ustawione biurko do okna prawym bokiem.

Jak przytulnie urządzić biuro? Zobacz zdjęcia

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE