Jak stworzyć romantyczny klimat w mieszkaniu?

2016-04-07 11:58 Bożena Kowalewska

W otoczeniu pastelowych barw, kwiatowych deseni i stylowych mebli życie nabierze wdzięku. Dodaj do tego kilka kobiecych drobiazgów, a wnętrze stanie się wyrazem twoich romantycznych upodobań.

Marzą Ci się romantyczne wnętrza na wiosnę? Zobacz jak szybko wprowadzić romantyczne akcenty do swojego domu i mieszkania.

Styl romantyczny we wnętrzu: kolory

Do tego stylu należą delikatne barwy: kremowa, biała, beżowa, poza tym różowości, odcienie bzu i mgliste błękity. Pokój zaplanuj w jednej gamie, np. kilku odcieniach różu albo zestaw kilka pastelowych kolorów. Pięknie zagrają lśniące akcenty srebra i złota (ramy, lustra, detale).

Styl romantyczny we wnętrzu: meble

Wybieraj lekkie, na smukłych nóżkach. Zestawiaj ze sobą nowoczesne i stylowe. Sprawdzą się przeróbki. Kup tanią sosnową komódkę, pomaluj ją na biało i udekoruj bukiecikami kwiatów przyklejonych metodą decoupage’u. Przydadzą się małe stoliki pod lampy, wazony z kwiatami, dekoracyjne drobiazgi. Pamiętaj o bibelotach: porcelanowych figurkach, puzderkach na biżuterię, ramkach do zdjęć przywołujących miłe chwile.

Styl romantyczny we wnętrzu: tkaniny

Styl romantyczny jest miękki, przytulny, więc otul wnętrze tkaninami. Okna osłoń zwiewnymi firankami oraz zasłonami, kanapę przykryj narzutą, która fałdami będzie spływała do podłogi, zarzuć ją wieloma ozdobnymi poduszkami. Podłogi wyściel dywanami i dywanikami. Z dekoracyjnych tkanin najlepsze będą delikatne, gładkie lub w subtelne wzory.