Jak łączyć różne style. Stylowe meble i dodatki

2008-10-23 2:00 Iwona Ławecka-Marczewska

Stworzyliśmy fragmenty wnętrz, w których współistnieją różne style. Najlepszy światowy design sąsiaduje z pamiątkami z podróży, antykami, meblami stylizowanymi na dawne i akcentami etno. Zobacz jak dobrze można łączyć różne style.

Przechadzkę po eklektycznych wnętrzach zacznijmy od srebrnej jadalni. Na podłodze szare linoleum - wspomnienie nie tak odległych czasów, kiedy ten materiał gościł w naszych domach (dziś znowu wraca do łask). Na ścianach miękkie i ciepłe futra - kontrpropozycja dla popularnych obecnie tapserii wykonywanych z tkanin. Na ich tle chłodne barwy wydają się cieplejsze, a gładkie faktury mebli i dodatków nie tak śliskie, znacznie milsze w dotyku.

Mieszanka styli

Współczesny design reprezentują: stół z fornirem zebrano (akcent afrykański), krzesła z pleksi, na których nadrukowano podobizny dawnych mebli, i owalne lustro. Motyw koła wędruje tu po wielu sprzętach. Srebrny fotel tylko udaje stary. Podobnie żyrandol z kryształkami. Na dodatek orientalne figurki, nowoczesna ceramika i bambus w wazonie. Ten sam trop stylistyczny prowadzi nas do innych wnętrz domu. Nawet gdy są całkiem nowoczesne, wystarczy dobry pomysł na dekoracje, by stały się wielokulturowe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021